Untitled Document

Praga - Mariańskie Łaźnie - Karlowe Wary - 26 - 30.08
Polska - okolice Elbląga - 19.09
Polska - Białystok - Puszcza Białowieska - 26 - 29.09
Sri Lanka (Cejlon) - 7 - 17.11
 

Pielgrzymka do Rzymu
7 - 13.02.2015
cena: 3 400 zł
Fuerteventura (dla seniorów)
11 - 20.04.2015
cena: 2 950 złPielgrzymka z ks. Andrzejem Jereczkiem. Przelot samolotem Alitalia do Rzymu. 6 noclegów w hotelu w centrum miasta. Śniadania i obiadokolacje. Transfer autokarowy lotnisko - hotel - lotnisko. Zwiedzanie miasta z wykorzystaniem środków komunikacji miejskiej.
Przelot samolotem z Warszawy na Fuerteventurę, najbardziej dziewiczą spośród Wysp Kanaryjskich. Zakwaterowanie w hotelu nad piaszczystą plażą. Śniadania i obiadokolacje. Na miejscu BT Wojażer zorganizuje 3 wycieczki w celu poznania geografii, unikatowej roślinności wyspy i głównego miasta Puerto del Rosario oraz sąsiedniej wyspy Lanzarote.
W programie: Bazylika św. Piotra, Muzea Watykańskie, Ogrody Watykańskie, Bazyliki Większe: Santa Maria Maggiore, św. Pawła za Murami i św. Jana na Lateranie, Plac Navona, Fontanna di Trevi, Panteon, Schody Hiszpańskie, Muzeum Kapitolińskie, Pomnik Wiktora Emmanuela, Pałac Prezydenta Włoch, Forum Romanum. Kościoły: św. Bartłomieja, św. Alfonsa, Krzyża Jerozolimskiego, Il Gesu, św. Stanisława, św. Andrzeja Apostoła. Udział w audiencji papieskiej w Auli Pawła VI.
Fuerteventura (z jęz. fr. mocna przygoda), druga co do wielkości wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich, położona ok. 100 km od wybrzeża Afryki, na wysokości Maroka. Dominuje krajobraz pustynny z rozległym masywem wulkanicznym. Szczególną atrakcją wyspy jest zróżnicowana szata roślinna z licznymi okazami gatunków endemicznych. Wyspa posiada ponad 150 plaż, najsłynniejsza z nich to pokryta białym piaskiem Playa de Sotavento de Jandia, na której co roku odbywają się międzynarodowe zawody windsurfingowe zaliczane do pucharu świata.

Luksemburg - Lotaryngia - Strasburg
28.04 - 2.05.2015
cena: 3 050 złPolska - szlak orlich gniazd
11 - 15.05.2015
cena: 1 050 złSamolot z Gdańska do Frankfurtu. Przejazdy autokarem na trasie wycieczki. 2 noclegi w rejonie Luksemburga i 2 noclegi w rejonie Strasburga. Śniadania i obiadokolacje.
Zwiedzanie bogatych regionów Europy Zachodniej, będących centrami życia ekonomicznego i politycznego kontynentu, z miastami szczycącymi się burzliwą historią i licznymi zabytkami. Francuska Alzacja, której głównym miastem jest Strasburg i Lotaryngia z miastami Metz i Nancy, były w pewnym okresie historii prowincjami Cesarstwa Niemieckiego.
Autokar z Gdańska. 3 noclegi w rejonie Ojcowskiego Parku Narodowego i 1 nocleg w Częstochowie. Śniadania i obiadokolacje. Wycieczka po jednym z najciekawszych polskich rejonów turystycznych Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i Szlaku Orlich Gniazd. Na trasie zamki i ruiny zamków, stare kościółki, niezwykłe formy geologiczne i okazy przyrodnicze. Pobyt na Pustyni Błędowskiej i w Ojcowskim Parku Narodowym.
Trasa: Frankfurt - Trewir - Luksemburg - Metz - Nancy - Strasburg - Karlsruhe - Frankfurt
Trasa: Gdańsk - Ojców - Pieskowa Skała - Wysosice - Imbramowice - Olkusz - Pustynia Błędowska - Rabsztyn - Bydlin - Smoleń - Wolbrom - Ogrodzieniec - Bobolice - Mirów - Olsztyn - Częstochowa - Wieluń - Gdańsk

Obrzeża Trójmiasta
23.05.2015
cena: 120 zł


Polska - Przemyśl - Bieszczady
8 - 12.06.2015
cena: 1 100 zł


Objazd autokarem miejscowości i dzielnic położonych na obrzeżach Trójmiasta, które rzadko odwiedzają mieszkańcy centralnych rejonów Gdańska, Sopotu i Gdyni, a które w ostatnim czasie szybko zmieniają swój wygląd (powstają tam nowe osiedla i ważne obiekty). Na trasie obiad. Autokar z Gdańska. 2 noclegi w Przemyślu i 2 noclegi w Lesku u bramy Bieszczad. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie Przemyśla i okolicznych miejscowości oraz przejazd pętlą bieszczadzką (tereny Bieszczadzkiego Parku Narodowego). Postój nad malowniczym Zalewem Solińskim. Bieszczadzki Park Narodowy, utworzony w 1973 roku, obejmuje najciekawsze pod względem krajobrazowym i przyrodniczym partie górskie Bieszczadów o łącznej powierzchni prawie 16 000 ha. W skład parku wchodzą najwyższe szczyty z Tarnicą, Krzemieniem i Wielką Rawką oraz Połoniny Caryńska i Wetlińska.
Trasa: Gdańsk - Olszynka - Oruński Dolnik - Oruńskie Przedmieście - Lipce - Św. Wojciech - Pruszcz Gdański - Rotmanka - Straszyn - Goszyn - Bielkowo - Lublewo - Bąkowo - Jankowo - Kowale - Rębowo - Szadółki - Otomin - Sulmin - Kiełpino Górne - Kokoszki - Matarnia - lotnisko - Klukowo - Owczarnia - Wysoka - Osowa - Chwaszczyno - Kacze Buki - Dąbrówka - Dąbrowa - Wiczlino - Chwarzno - Demptowo - Pustki Cisowskie - Chylonia - Leszczynki - Grabówek - Działki Leśne - Witomino - Fikakowo - Karwiny - Wielki Kack - Bernadowo - Brodwino -Sopot - Gdańsk Trasa: Gdańsk - Jarosław - Przemyśl - Sanok - Lesko - Baligród - Jabłonki - Cisna - Wetlina - Ustrzyki Górne - tereny Bieszczadzkiego PN - Ustrzyki Dolne - Polańczyk - Zalew Soliński - Lesko - Rzeszów - Gdańsk

Norwegia - Lofoty
3 - 6.07.2015
cena: 4 400 zł


Pomorskie - krajobrazy Wisły
18.07.2015
cena: 190 złSamolot z Gdańska przez Oslo do Tromsø. Powrót z Narviku przez Oslo do Gdańska. 1 nocleg w Tromsø, 1 nocleg w Mortsund i 1 nocleg w Narwiku. Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy lokalnym autokarem. Zwiedzanie północnych rejonów Norwegii położonych za kołem podbiegunowym. Tromsø to największe miasto północnej Norwegii nazywane często "wrotami do Arktyki", Lofoty - archipelag na Morzu Norweskim ciągnący się na długości 112 km, zespół wysp i wysepek zbudowanych z najstarszych na świecie skał, Narwik - port przeładunku rudy żelaza, znany Polakom z udziału naszych marynarzy w bitwie morskiej w czasie II wojny światowej. Autokar z Gdańska. Wycieczka umożliwi poznanie Tczewa, w tym Starego Miasta, mostów na Wiśle i Muzeum Wisły. W miejscowości Mątowy Wielkie, zwiedzanie kościoła pw. bł. Doroty z Mątowów, a następnie rezerwatu przyrody, jakim jest las łęgowy w widłach Wisły i Nogatu. Postój w Piekle, miejscowości znanej z działalności Polonii w okresie międzywojennym oraz w Białej Górze na węźle wodnym Wisła - Nogat - Liwa (śluzy i jazy). Panorama Wisły i Nogatu z korony śluzy w Białej Górze. Przejazd wzdłuż wałów wiślanych przez Janowo do Korzeniewa, gdzie zbudowano ujęcie wody z Wisły dla Celulozy kwidzyńskiej. Po obiedzie w Kwidzynie, przejazd przez nowy most na Wiśle do autostrady A1 i powrót do Gdańska.
Trasa: Gdańsk - Tromsø - Archipelag Lofotów - Narwik - Gdańsk Trasa: Gdańsk - Tczew - Miłoradz - Mątowy Wielkie - Uśnice - Piekło - Biała Góra - Janowo - Korzeniewo - Kwidzyn - Gdańsk

Praga - Mariańskie Łaźnie - Karlowe Wary
26 - 30.08.2015
cena: 1 900 zł


Wokół Morza Liguryjskiego
7 - 11.09.2015
cena: 3 900 zł


Autokar z Gdańska. Przejazd autostradą w kierunku Łodzi, a następnie przez Wrocław do Pragi. 4 noclegi w hotelu w Pradze. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie z polskim przewodnikiem; dwa dni w Pradze, a w trzecim dniu wycieczki całodzienny wyjazd z Pragi do Karlowych Warów i Mariańskich Łaźni. Przelot samolotem z Gdańska do Pizy. Noclegi w hotelach na trasie zwiedzania. Śniadania i obiadokolacje. Przejazd na trasie lokalnym autokarem. Wycieczka umożliwi poznanie malowniczych miejscowości na wybrzeżu Morza Liguryjskiego, w tym Genui, Monako i Cannes. We Włoszech trasa obejmuje 3 regiony: Toskanię, Ligurię i Emilię Romanię.
W programie zwiedzania Pragi: Hradczany (Zamek Królewski, katedra św. Wita), Mala Strana, Stare Miasto, Wyszehrad, Vaclavskie Namesti, dawna dzielnica żydowska Józefów, zamek myśliwski Konopiszcze i inne. Wieczór w jednej ze znanych praskich piwiarni. Trasa: Piza - Portofino - Rapallo - Genua - Savona - San Remo - Nicea - Cannes - Monako - Piacenza - Parma - Piza

Polska - Lublin, Zamość, Roztocze
14 - 18.09.2015
cena: 1 050 zł


Polska - okolice Elbląga
19.09.2015
cena: 190 zł


Autokar z Gdańska. 1 nocleg w Lublinie, 3 noclegi w Zamościu. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie Lublina i Zamościa oraz najciekawszych miejsc przyrodniczych na Roztoczu. Roztoczański Park Narodowy powstał w 1974 roku, obejmuje powierzchnię prawie 8 500 ha. Jest to najbardziej zalesiony park narodowy w Polsce, lasy pokrywają 95% jego powierzchni. W parku wyodrębniono ok. 20 zespołów leśnych, z których najważniejsze to wyżynny jodłowy bór mieszany i buczyna karpacka. Przez tereny parku przepływa rzeka Wieprz, a najwyższe wzniesienie osiąga wysokość 350 m n.p.m. Autokar z Gdańska. Wycieczka w celu poznania okolic Elbląga, historycznych i turystycznych miejscowości oraz urozmaiconych form krajobrazowych tamtych terenów. Przejazd przez teren Wysoczyzny Elbląskiej i nad wody Zalewu Wiślanego. Na trasie obiad. Wysoczyzna Elbląska to izolowana kępa morenowa na wschód od Elbląga, która opada stromymi krawędziami ku Żuławom Wiślanym, Zalewowi Wiślanemu i Równinie Warmińskiej. Znaczne przewyższenie terenów Wysoczyzny w stosunku do otoczenia spowodowało rozcięcie jej zboczy wąwozami erozyjnymi. Na północnym krańcu Wysoczyzny leży Tolkmicko, na południowym zachodzie Elbląg.
Trasa: Gdańsk - Warszawa - Lublin - Zamość - Krasnobród - Zwierzyniec - Józefów - Roztoczański Park Narodowy - Puszcza Solska - Biłgoraj - Janów Lubelski - Puławy - Warszawa - Gdańsk Trasa: Gdańsk - Rubno - Kamionek Wielki - Suchacz - Kadyny - Tolkmicko - Podgrodzie - Frombork - Braniewo - Wysoczyzna Elbląska - Milejewo - Gdańsk

Polska - Białystok - Puszcza Białowieska
26 - 29.09.2015
cena: 950 złSri Lanka (Cejlon)
7 - 17.11.2015
cena: 7 800 zł


Autokar z Gdańska. 1 nocleg w Białymstoku, 2 noclegi w Białowieży. Śniadania i obiadokolacje. W Białymstoku proponujemy udział w spektaklu w Operze i Filharmonii Podlaskiej (sobota 26.09). W następnym dniu wycieczka wzdłuż wschodniej ściany Polski, zwiedzanie unikatowych drewnianych cerkiewek oraz przejazd szlakiem turystycznym przez "krainę otwartych okiennic", gdzie atrakcją są niespotykane już w innych rejonach naszego kraju bogato zdobione, drewniane domy. W Puszczy Białowieskiej podziwianie jesiennej przyrody i możliwość uczestniczenia w niezapomnianym "słuchowisku" tzw. rykowisku jeleni. Rykowisko to okres godowy jeleni szlachetnych. W Polsce rozpoczyna się w drugiej połowie września i trwa ok. 4 tygodni. Samce jeleni zaczynają wydawać głośnie basowe ryki tuż przed zachodem słońca, a kończą przed świtem. Odgłosy tych ryków niosą się echem kilka kilometrów po okolicy. Przelot samolotem linii Emirates do Colombo z przesiadką w Dubaju. Noclegi w hotelach 4*, śniadania i obiadokolacje. Przejazdy lokalnym autokarem turystycznym. Zwiedzanie Sri Lanki z polskim przewodnikiem. Na zakończenie wycieczki całodzienny odpoczynek na pięknej piaszczystej plaży.
Sri Lanka, państwo położone na Oceanie Indyjskim, do 1972 roku znane jako Cejlon. Królestwo słoni, bujnej roślinności, tropikalnych owoców, pól ryżowych, wonnego curry, barwnych ptaków, pięknych plaż i doskonałej cejlońskiej herbaty. Położone w obszarze klimatu zwrotnikowego i równikowego ze średnią roczną temperaturą 27° C. Wokół wybrzeża występują rafy koralowe. Ludność Sri Lanki to przede wszystkim Syngalezi i Tamilowie, łączna liczba ludności szacowana jest na 20 mln. Wycieczka umożliwi poznanie bogatej historii i tradycji tej wyspy oraz walorów flory i fauny.
Trasa: Gdańsk - Białystok - Zabłudów - Trześcianka - Puchły - szlak otwartych okiennic - Narew - Łosinka - Hajnówka - Białowieża - Gdańsk Trasa: Colombo - Pinnawala - Sigiriya - Polonnaruwa - Habarana - Minneriya - Matale - Kandy - Peradeniya - Nuwara Eliya - Ella - Tissamaharama - Yala National Park - Koggala - Galle - Bentota - Colombo