Untitled Document


Iran
7 - 15.03.2016
cena: 5 900 PLNTeneryfa i La Gomera (dla seniorów)
7 - 14.04.2016
cena: 3 300 PLNPrzelot samolotem linii Qatar do Sziraz, powrót z Teheranu. Przesiadka na katarskim lotnisku w Doha. Przejazdy klimatyzowanym autokarem na trasie wycieczki. Noclegi w hotelach. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie najciekawszych miejsc związanych z historią, religią, obyczajami i życiem współczesnym Iranu. Przelot samolotem z Gdańska na Teneryfę. Siedmiodniowy pobyt w hotelu w nadmorskiej miejscowości. Posiłki w hotelu w systemie all inclusive. Teneryfa to największa wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich, nad którą góruje najwyższy szczyt Hiszpanii - wulkan el Teide (3718 m n.p.m.). Wyspa zachwyca nie tylko spragnionych słońca i plaż turystów, ale także miłośników historii i niezapomnianych krajobrazów - w szczególności w Parku Narodowym del Teide oraz w górach Teno. La Gomera to najbardziej zielona wyspa archipelagu, na której szczególną atrakcją jest las wawrzynowy z epoki jurajskiej w Parku Narodowym Garajonay.
Trasa: Sziraz - Persepolis - Yazd - Isfahan - Abyaneh - Kashan - Teheran W trakcie pobytu BT Wojażer organizuje we współpracy z lokalną firmą turystyczną dwie wycieczki po Teneryfie i jedną na sąsiednią wyspę La Gomerę.

Niemcy - nad Renem i Góry Szwarcwaldu
26 - 30.04.2016
cena: 3 050 PLNPolska - Wrocław i okolice
16 - 21.05.2016
cena: 1 000 PLNSamolot z Gdańska do Frankfurtu Hahn. Przejazdy autokarem na trasie wycieczki. Trzy noclegi w Karlsruhe i jeden nocleg w okolicy Boppard. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie historycznych miast niemieckich, które zapisały się w kulturze i i nauce Europy. Podziwianie pięknych krajobrazów Gór Szwarcwaldu i Doliny Renu. Autokar z Gdańska. Czterodniowy pobyt we Wrocławiu, mieście wybranym przez UE na europejską stolicę kultury w 2016 roku. Noclegi w hotelu w pobliżu centrum Wrocławia. Śniadania i obiadokolacje. Półdniowy wyjazd do Strzelina i Henrykowa.
Trasa: Frankfurt Hahn - Wormacja - Spira - Karlsruhe - Freiburg - Colmar (Francja) - Góry Szwarcwaldu - Baden Baden - Heidelberg - rejs po Renie od Rudesheim do Boppard z widokiem na skałę Lorelay - Frankfurt Hahn Program: Ostrów Tumski, katedra, Ossolineum, kompleks uniwersytecki z Aulą Leopoldina i Muzeum Uniwersyteckim, Panorama Racławicka i Muzeum Narodowe, Hala Stulecia (na liście UNESCO), Stadion Olimpijski, zabytkowy cmentarz żydowski, Park Szczytnicki. Dla chętnych wyjście na wybrany spektakl artystyczny (teatr lub koncert). Wyjazd do Strzelina i Henrykowa, gdzie znajduje się XIV wieczny zespół klasztorny cystersów.

Polska - Pojezierze Drawskie i Borne Sulinowo
28 - 29.05.2016
cena: 390 PLNPolska - Kanał Elbląski i Elbląg
4.06.2016
cena: 240 PLNPrzejazd autokarem z Gdańska. Nocleg ze śniadaniem w hotelu w Bornym Sulinowie. Obiady na trasie w dniach 28 i 29 maja. Zwiedzanie miasteczek i miejsc na Pomorzu Środkowym, w tym krainy jezior na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego, uzdrowiska Połczyn Zdrój i pełnego tajemnic i osobliwości Bornego Sulinowo - dawnej bazy wojsk radzieckich. Przejazd autokarem z Gdańska do Elbląga. Zaokrętowanie na statku Żeglugi Ostródzko - Elbląskiej. Rejs z Elbląga do Buczyńca po rzece Elbląg, przez Jezioro Druzno i po Kanale Elbląskim z 5 pochylniami. Powrót autokarem do Elbląga. Obiad w Elblągu i zwiedzania miasta z lokalnym przewodnikiem.
Trasa: Gdańsk - Biały Bór - Szczecinek - Borne Sulinowo - Czaplinek - Stare Drawsko - jeziora Pojezierza Drawskiego - Połczyn Zdrój - Gdańsk Trasa: Gdańsk - Elbląg - rejs po Kanale Elbląskim - Buczyniec - Elbląg - Gdańsk.

Polska - Szczecin i Woliński PN
6 - 10.06.2016
cena: 1 100 PLNChorwacja i Medugorie
18 - 25.08.2016
cena 2 850 PLNAutokar z Gdańska. Cztery noclegi w hotelu w Szczecinie blisko centrum miasta. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie Szczecina i rejs statkiem Żeglugi Szczecińskiej pozwalający poznać uroki nadwodnych części tego miasta i jego okolic. Podziwianie krajobrazów i osobliwości Wolińskiego Parku Narodowego, zwiedzanie Świnoujścia oraz wycieczka do Cedyni, najdalej na zachód wysuniętego miasta Polski i miejsca zwycięskiej bitwy księcia Mieszka I z wojskami branderburskimi w 972 roku. Dla chętnych udział w spektaklu w nowoczesnej Operze i Filharmonii Szczecińskiej.
Pielgrzymka organizowana z inicjatywy księdza Andrzeja Jereczka. Przelot samolotem z Gdańska do Dubrownika. Noclegi w hotelach. Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy lokalnym klimatyzowanym autokarem. Przewodnictwo w języku polskim. Pielgrzymka umożliwi poznanie najbardziej urokliwych zakątków chorwackiej Dalmacji, wybrzeża Czarnogóry, a w Bośni i Hercegowinie zwiedzenie Mostaru, stolicy kraju Sarajewa i miejsca objawień w Medugorie. W miejscach pobytu nad morzem przewidziane są popołudniowe kąpiele morskie.
Trasa: Gdańsk - Stargard Szczeciński - Szczecin - Świnoujście - Woliński Park Narodowy - Cedynia - Widuchowa - Gdańsk Trasa: Gdańsk - Dubrownik - Kotor - Cetinje - Budwa - Neum - Medugorie - Mostar - Sarajewo - Park Narodowy Krka - Trogir - Split - Makarska - Dubrownik - Gdańsk

Austria - Wiedeń
20 - 25.08.2016
cena: 2 400 PLNPortugalia i Santiago de Compostela
29.08 - 5.09.2016
cena: 3 800 PLNAutokar z Gdańska. Pierwszy nocleg w pobliżu granicy polsko -czeskiej i trzy noclegi w hotelu w Wiedniu w pobliżu centrum miasta. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie najciekawszych miejsc i zabytków Wiednia z polskim przewodnikiem. Możliwość odwiedzenia wybranych galerii malarstwa, a także indywidualnych spacerów po mieście. Wycieczka do Lasku Wiedeńskiego, słynnego klasztoru cysterskiego Heiligenkreutz i uzdrowiska Baden niedaleko Wiednia. Dla chętnych udział w wybranym spektaklu artystycznym (koncert lub musical). Samolot z Gdańska do Faro (Portugalia). Noclegi w hotelach. Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy lokalnym autokarem na całej trasie. W programie wycieczki zwiedzanie stolicy Portugalii - Lizbony, miasta królowych - Obidos, uniwersyteckiej Coimbry, miejsca objawień w Fatimie, wioski rybackiej Nazare, miasta Porto, stolicy północnej części kraju. Zwieńczeniem wycieczki jest pobyt w Santiago de Compostela, które jest celem pielgrzymów przybywających tu licznie od czasów średniowiecza. Na zakończenie wycieczki odpoczynek na plaży w miejscowości wczasowej Algarve (Portugalia) w hotelu all inclusive.
W programie: cesarska letnia rezydencja Schonbrunn, spacer po ogrodach pałacowych, wzgórze Kahlenberg z piękną panoramą miasta, dzielnica winnic Grinzing, uniwersytet, ratusz, parlament, opera i muzea przy Ringstrasse, przejazd obok wesołego miasteczka Prater, nowoczesna dzielnica UNO City, dom Hundertwassera, cesarska rezydencja Hofburg z wejściem do muzeum Sisi, dom Mozarta, Dom Filharmoników Wiedeńskich, Lasek Wiedeński, Mayerling, miejsce samobójczej śmierci księcia Rudolfa, klasztor cystersów w Heiligenkreutz, uzdrowisko Baden. Trasa: Gdańsk - Faro - Lizbona - Obidos - Coimbra - Santiago de Compostela - Porto - Fatima - Nazare - Algarve - Faro - Gdańsk

Polska - Mazowsze
5 - 8.09.2016
cena: 950 PLNPolska - Ujście Wisły
10.09.2016
cena: 190 PLNAutokar z Gdańska. Dwa noclegi w Płocku i jeden nocleg w Pułtusku. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie Płocka - Stare Miasto, wspaniała historyczna bazylika katedralna z Drzwiami Płockimi, spichlerze nad Wisłą. W Ciechanowie - ruiny zamku książąt mazowieckich. Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Dom Polonii (dawny zamek biskupów płockich) w Pułtusku. W drodze na Mazowsze zwiedzanie zamku Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu. Autokar z Gdańska. Wycieczka umożliwi poznanie odnóg Wisły, którymi nasza królowa rzek uchodzi do morza lub wpada do Zalewu Wiślanego. Na zakończenie wycieczki obiad w Elblągu.
Trasa: Gdańsk - Golub-Dobrzyń - Płock - Wyszogród - Płońsk - Ciechanów - Opinogóra - Pułtusk - Przasnysz - Mława - Gdańsk Trasa: Gdańsk - Sobieszewo - Górki Wschodnie - Wisła Śmiała - Świbno - Przekop Wisły - Przegalina - Kiezmark - śluza Gdańska Głowa - Wisła Szkarpawa - Mikoszewo - Stegna - Rybina - Wisła Królewiecka - Jazowa - Nogat - Wyspa Nowakowska - Elbląg - Gdańsk

Malta (dla seniorów)
24.09 - 1.10.2016
cena: 3 500 PLNgrupa 1
grupa 2

Polska - Warszawa
7 - 10.10.2016
cena: 1 050 PLNSamolot z Gdańska na Maltę. Siedmiodniowy wypoczynkowo - krajoznawczy pobyt w hotelu usytuowanym w pobliżu plaży. Śniadania i obiadokolacje. Malta - wyspa na Morzu Śródziemnym, położona ok. 80 km na południe od Włoch. Bogata i burzliwa historia wyspy znajduje odzwierciedlenie w kulturze, języku i architekturze - powoduje, że Malta jest miejscem o największym na świecie zagęszczeniu budowli zabytkowych (sama Valletta ma ich 320), w tym wiele wpisanych na listę UNESCO. Położona w strefie klimatu subtropikalnego, śródziemnomorskiego charakteryzuje się 300 dniami słonecznymi w ciągu roku. Gozo to nieduża wyspa położona 6 km na północny zachód od Malty, gdzie czas jakby zatrzymał się kilkadziesiąt lat temu. Stolicą wyspy jest miasteczko Victoria, a szczególną atrakcją sanktuarium maryjne w Tapinu. Autokar z Gdańska. Trzy noclegi w hotelu blisko centrum Warszawy. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie stolicy Polski uwzględniające nowe, ciekawe miejsca i obiekty miasta. Wyjazd do Żelazowej Woli i zwiedzanie odnowionego wspaniałego Muzeum Fryderyka Chopina oraz do Nieborowa, gdzie znajduje się jedna z najwspanialszych rezydencji magnackich wg projektu Tylmana z Gameren. Dla chętnych udział w dwóch wybranych spektaklach artystycznych (teatr, musical lub koncert).
W trakcie pobytu BT Wojażer organizuje we współpracy z lokalną firmą turystyczną trzy całodniowe wycieczki, w tym do stolicy kraju - Valletty oraz na sąsiednią wyspę Gozo. Program: Belweder, Muzeum Historii Żydów Polskich, Cytadela, Muzeum Jana III Sobieskiego w Wilanowie, wycieczka po prawobrzeżnej dzielnicy Warszawy - Pradze, wyjazd do Żelazowej Woli, Nieborowa i Arkadii.