Untitled Document

Praga - Mariańskie Łaźnie - Karlove Vary - 26 - 30.08
Polska - okolice Elbląga - 19.09
Polska - Białystok - Puszcza Białowieska - 26 - 29.09
Sri Lanka (Cejlon) - 7 - 17.11
 

Pielgrzymka do Rzymu
7 - 13.02.2015
cena: 3 400 zł
Izrael
18 - 27.03.2015
cena: 4 500 złPielgrzymka z ks. Andrzejem Jereczkiem. Przelot samolotem Alitalia do Rzymu. 6 noclegów w hotelu w centrum miasta. Śniadania i obiadokolacje. Transfer autokarowy lotnisko - hotel - lotnisko. Zwiedzanie miasta z wykorzystaniem środków komunikacji miejskiej.
Wycieczka do Izraela z możliwością poznania zarówno ważnych miejsc Ziemi Świętej, jak i współczesnego, dynamicznego i nowoczesnego oblicza tego kraju. Przelot samolotem EL AL-u do Tel Aviwu. 7 noclegów w Nowym Domu Polskim w Jerozolimie i 2 noclegi w Tyberiadzie nad Jeziorem Genezaret. Śniadania i obiadokolacje. Transfery i przejazdy lokalnym autokarem.
W programie: Bazylika św. Piotra, Muzea Watykańskie, Ogrody Watykańskie, Bazyliki Większe: Santa Maria Maggiore, św. Pawła za Murami i św. Jana na Lateranie, Plac Navona, Fontanna di Trevi, Panteon, Schody Hiszpańskie, Muzeum Kapitolińskie, Pomnik Wiktora Emmanuela, Pałac Prezydenta Włoch, Forum Romanum. Kościoły: św. Bartłomieja, św. Alfonsa, Krzyża Jerozolimskiego, Il Gesu, św. Stanisława, św. Andrzeja Apostoła. Udział w audiencji papieskiej w Auli Pawła VI.
Trasa: Jerozolima (Bazylika Bożego Grobu, Góra Oliwna, Meczet Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster, kościół Dominus Flevit, Getsemani, kościół św. Anny, kościół Biczowania, Via Dolorosa, Bazylika Zaśnięcia NMP, Wieczernik, kościół Piotra in Gallicantu, Plac Świątynny z Meczetem Skały, monastyr św. Krzyża, Wielka Synagoga z witrażami Marka Chagala, Kneset, Menora, Park Pamięci Yad Vashem, deptak jerozolimski na Ben Yehuda), Betlejem z Bazyliką Bożego Narodzenia - Pustynia Judzka - Jerycho - Morze Martwe - Ein Gedi - Masada - Tel Aviw - Cezarea Nadmorska - Hajfa -Tyberiada - Kafarnaum - Jezioro Genezaret - Góra Tabor.

Fuerteventura (dla seniorów)
13 - 20.04.2015
cena: 2 950 złLuksemburg - Lotaryngia - Strasburg
28.04 - 2.05.2015
cena: 3 050 złPrzelot samolotem z Gdańska na Fuerteventurę, najbardziej dziewiczą spośród Wysp Kanaryjskich. Zakwaterowanie w hotelu nad piaszczystą plażą. Śniadania i obiadokolacje. Na miejscu BT Wojażer zorganizuje 3 wycieczki w celu poznania geografii, unikatowej roślinności wyspy i głównego miasta Puerto del Rosario oraz sąsiedniej wyspy Lanzarote. Samolot z Gdańska do Frankfurtu. Przejazdy autokarem na trasie wycieczki. 2 noclegi w rejonie Luksemburga i 2 noclegi w rejonie Strasburga. Śniadania i obiadokolacje.
Zwiedzanie bogatych regionów Europy Zachodniej, będących centrami życia ekonomicznego i politycznego kontynentu, z miastami szczycącymi się burzliwą historią i licznymi zabytkami. Francuska Alzacja, której głównym miastem jest Strasburg i Lotaryngia z miastami Metz i Nancy, były w pewnym okresie historii prowincjami Cesarstwa Niemieckiego.
Fuerteventura (z jęz. fr. mocna przygoda), druga co do wielkości wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich, położona ok. 100 km od wybrzeża Afryki, na wysokości Maroka. Dominuje krajobraz pustynny z rozległym masywem wulkanicznym. Szczególną atrakcją wyspy jest zróżnicowana szata roślinna z licznymi okazami gatunków endemicznych. Wyspa posiada ponad 150 plaż, najsłynniejsza z nich to pokryta białym piaskiem Playa de Sotavento de Jandia, na której co roku odbywają się międzynarodowe zawody windsurfingowe zaliczane do pucharu świata.
Trasa: Frankfurt - Trewir - Luksemburg - Metz - Nancy - Strasburg - Karlsruhe - Frankfurt

Polska - szlak orlich gniazd
11 - 15.05.2015
cena: 1 050 zł


Obrzeża Trójmiasta
23.05.2015
cena: 120 zł


Autokar z Gdańska. 3 noclegi w rejonie Ojcowskiego Parku Narodowego i 1 nocleg w Częstochowie. Śniadania i obiadokolacje. Wycieczka po jednym z najciekawszych polskich rejonów turystycznych Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i Szlaku Orlich Gniazd. Na trasie zamki i ruiny zamków, stare kościółki, niezwykłe formy geologiczne i okazy przyrodnicze. Pobyt na Pustyni Błędowskiej i w Ojcowskim Parku Narodowym. Objazd autokarem miejscowości i dzielnic położonych na obrzeżach Trójmiasta, które rzadko odwiedzają mieszkańcy centralnych rejonów Gdańska, Sopotu i Gdyni, a które w ostatnim czasie szybko zmieniają swój wygląd (powstają tam nowe osiedla i ważne obiekty). Na trasie obiad.

Trasa: Gdańsk - Ojców - Pieskowa Skała - Wysosice - Imbramowice - Olkusz - Pustynia Błędowska - Rabsztyn - Bydlin - Smoleń - Wolbrom - Ogrodzieniec - Bobolice - Mirów - Olsztyn - Częstochowa - Wieluń - Gdańsk

Trasa: Gdańsk - Olszynka - Oruński Dolnik - Oruńskie Przedmieście - Lipce - Św. Wojciech - Pruszcz Gdański - Rotmanka - Straszyn - Goszyn - Bielkowo - Lublewo - Bąkowo - Jankowo - Kowale - Rębowo - Szadółki - Otomin - Sulmin - Kiełpino Górne - Kokoszki - Matarnia - lotnisko - Klukowo - Owczarnia - Wysoka - Osowa - Chwaszczyno - Kacze Buki - Dąbrówka - Dąbrowa - Wiczlino - Chwarzno - Demptowo - Pustki Cisowskie - Chylonia - Leszczynki - Grabówek - Działki Leśne - Witomino - Fikakowo - Karwiny - Wielki Kack - Bernadowo - Brodwino -Sopot - Gdańsk

Polska - Przemyśl - Bieszczady
8 - 12.06.2015
cena: 1 100 złNorwegia - Lofoty
3 - 6.07.2015
cena: 4 400 złAutokar z Gdańska. 2 noclegi w Przemyślu i 2 noclegi w Lesku u bramy Bieszczad. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie Przemyśla i okolicznych miejscowości oraz przejazd pętlą bieszczadzką (tereny Bieszczadzkiego Parku Narodowego). Postój nad malowniczym Zalewem Solińskim. Bieszczadzki Park Narodowy, utworzony w 1973 roku, obejmuje najciekawsze pod względem krajobrazowym i przyrodniczym partie górskie Bieszczadów o łącznej powierzchni prawie 16 000 ha. W skład parku wchodzą najwyższe szczyty z Tarnicą, Krzemieniem i Wielką Rawką oraz Połoniny Caryńska i Wetlińska. Samolot z Gdańska przez Oslo do Tromso. Powrót z Narviku przez Oslo do Gdańska. 1 nocleg w Tromso, 1 nocleg w Mortsund i 1 nocleg w Narviku. Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy lokalnym autokarem. Zwiedzanie północnych rejonów Norwegii położonych za kołem podbiegunowym. Tromso to największe miasto północnej Norwegii nazywane często "wrotami do Arktyki", Lofoty - archipelag na Morzu Norweskim ciągnący się na długości 112 km, zespół wysp i wysepek zbudowanych z najstarszych na świecie skał, Narvik - port przeładunku rudy żelaza, znany Polakom z udziału naszych marynarzy w bitwie morskiej w czasie II wojny światowej.
Trasa: Gdańsk - Jarosław - Przemyśl - Sanok - Lesko - Baligród - Jabłonki - Cisna - Wetlina - Ustrzyki Górne - tereny Bieszczadzkiego PN - Ustrzyki Dolne - Polańczyk - Zalew Soliński - Lesko - Rzeszów - Gdańsk Trasa: Gdańsk - Tromso - Archipelag Lofotów - Narvik - Gdańsk

Szkocja
11 - 14.07.2015
cena: 3 700 zł


Pomorskie - krajobrazy Wisły
18.07.2015
cena: 190 zł


Samolot z Gdańska do Edynburga. 1 nocleg w okolicach Perth, 1 nocleg w rejonie Fortu Williams i 1 nocleg w okolicach Glasgow. Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy lokalnym autokarem. W programie: najciekawsze miejsca Szkocji i jej niezwykłe krajobrazy. W Edynburgu zwiedzanie m. in. Edinburgh Castle, Royal Mile, Holyroodhouse Palace, katedry St. Giles. W Glasgow: katedra St. Mungo, George Square w centrum miasta i najbardziej interesujące na świecie Muzeum Historii Komunikacji. A także wybrane zamki szkockie: Flakland Palace - rezydencja Marii Stuart, Blair Castle i Urquhart Castle nad Jeziorem Loch Ness. Destylarnia whisky w rejonie Pitlochry. Autokar z Gdańska. Wycieczka umożliwi poznanie Tczewa, w tym Starego Miasta, mostów na Wiśle i Muzeum Wisły. W miejscowości Mątowy Wielkie, zwiedzanie kościoła pw. bł. Doroty z Mątowów, a następnie rezerwatu przyrody, jakim jest las łęgowy w widłach Wisły i Nogatu. Postój w Piekle, miejscowości znanej z działalności Polonii w okresie międzywojennym oraz w Białej Górze na węźle wodnym Wisła - Nogat - Liwa (śluzy i jazy). Panorama Wisły i Nogatu z korony śluzy w Białej Górze. Przejazd wzdłuż wałów wiślanych przez Janowo do Korzeniewa, gdzie zbudowano ujęcie wody z Wisły dla Celulozy kwidzyńskiej. Po obiedzie w Kwidzynie, przejazd przez nowy most na Wiśle do autostrady A1 i powrót do Gdańska.
Trasa: Edynburg - Perth - Pitlochry - Loch Ness - Fort William - Dolina Glencoe - Loch Lomond - Glasgow
Trasa: Gdańsk - Tczew - Miłoradz - Mątowy Wielkie - Uśnice - Piekło - Biała Góra - Janowo - Korzeniewo - Kwidzyn - Gdańsk

Stany Zjednoczone
12 - 23.08.2015
cena: 14 500 zł


Praga - Mariańskie Łaźnie - Karlove Vary
26 - 30.08.2015
cena: 1 900 złWycieczka o charakterze krajoznawczo - pielgrzymkowym organizowana z inicjatywy ks. Andrzeja Jereczka. Samolot z Gdańska przez Kopenhagę do Waszyngtonu. W drodze powrotnej z Chicago przez Kopenhagę do Gdańska. Na miejscu przejazdy lokalnym autokarem. Przewodnictwo w języku polskim. Noclegi w hotelach i motelach. Śniadania i obiadokolacje. Celem wycieczki jest zwiedzenie najciekawszych miast i miejsc we wschodniej i środkowej części Stanów Zjednoczonych oraz krótki pobyt w kilku ważnych placówkach i sanktuariach religijnych, a w szczególności tych związanych z działalnością Polonii amerykańskiej. Autokar z Gdańska. Przejazd autostradą w kierunku Łodzi, a następnie przez Wrocław do Pragi. 4 noclegi w hotelu w Pradze. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie z polskim przewodnikiem; dwa dni w Pradze, a w trzecim dniu wycieczki całodzienny wyjazd z Pragi do Karlovych Varów i Mariańskich Łaźni.
Trasa: Waszyngton - Filadelfia - Nowy Jork - Boston - Albany - Wodospad Niagara - Chicago W programie zwiedzania Pragi: Hradczany (Zamek Królewski, katedra św. Wita), Mala Strana, Stare Miasto, Wyszehrad, Vaclavskie Namesti, dawna dzielnica żydowska Józefów, zamek myśliwski Konopiszcze i inne. Wieczór w jednej ze znanych praskich piwiarni.

Wokół Morza Liguryjskiego
7 - 11.09.2015
cena: 3 900 zł


Polska - Lublin, Zamość, Roztocze
14 - 18.09.2015
cena: 1 050 zł


Przelot samolotem z Gdańska do Pizy. Noclegi w hotelach na trasie zwiedzania. Śniadania i obiadokolacje. Przejazd na trasie lokalnym autokarem. Wycieczka umożliwi poznanie malowniczych miejscowości na wybrzeżu Morza Liguryjskiego, w tym Genui, Monako i Cannes. We Włoszech trasa obejmuje 3 regiony: Toskanię, Ligurię i Emilię Romanię. Autokar z Gdańska. 1 nocleg w Lublinie, 3 noclegi w Zamościu. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie Lublina i Zamościa oraz najciekawszych miejsc przyrodniczych na Roztoczu. Roztoczański Park Narodowy powstał w 1974 roku, obejmuje powierzchnię prawie 8 500 ha. Jest to najbardziej zalesiony park narodowy w Polsce, lasy pokrywają 95% jego powierzchni. W parku wyodrębniono ok. 20 zespołów leśnych, z których najważniejsze to wyżynny jodłowy bór mieszany i buczyna karpacka. Przez tereny parku przepływa rzeka Wieprz, a najwyższe wzniesienie osiąga wysokość 350 m n.p.m.
Trasa: Piza - Portofino - Rapallo - Genua - Savona - San Remo - Nicea - Cannes - Monako - Piacenza - Parma - Piza Trasa: Gdańsk - Warszawa - Lublin - Zamość - Krasnobród - Zwierzyniec - Józefów - Roztoczański Park Narodowy - Puszcza Solska - Biłgoraj - Janów Lubelski - Puławy - Warszawa - Gdańsk

Polska - okolice Elbląga
19.09.2015
cena: 190 zł


Polska - Białystok - Puszcza Białowieska
26 - 29.09.2015
cena: 950 zł


Autokar z Gdańska. Wycieczka w celu poznania okolic Elbląga, historycznych i turystycznych miejscowości oraz urozmaiconych form krajobrazowych tamtych terenów. Przejazd przez teren Wysoczyzny Elbląskiej i nad wody Zalewu Wiślanego. Na trasie obiad. Wysoczyzna Elbląska to izolowana kępa morenowa na wschód od Elbląga, która opada stromymi krawędziami ku Żuławom Wiślanym, Zalewowi Wiślanemu i Równinie Warmińskiej. Znaczne przewyższenie terenów Wysoczyzny w stosunku do otoczenia spowodowało rozcięcie jej zboczy wąwozami erozyjnymi. Na północnym krańcu Wysoczyzny leży Tolkmicko, na południowym zachodzie Elbląg. Autokar z Gdańska. 1 nocleg w Białymstoku, 2 noclegi w Białowieży. Śniadania i obiadokolacje. W Białymstoku proponujemy udział w spektaklu w Operze i Filharmonii Podlaskiej (sobota 26.09). W następnym dniu wycieczka wzdłuż wschodniej ściany Polski, zwiedzanie unikatowych drewnianych cerkiewek oraz przejazd szlakiem turystycznym przez "krainę otwartych okiennic", gdzie atrakcją są niespotykane już w innych rejonach naszego kraju bogato zdobione, drewniane domy. W Puszczy Białowieskiej podziwianie jesiennej przyrody i możliwość uczestniczenia w niezapomnianym "słuchowisku" tzw. rykowisku jeleni. Rykowisko to okres godowy jeleni szlachetnych. W Polsce rozpoczyna się w drugiej połowie września i trwa ok. 4 tygodni. Samce jeleni zaczynają wydawać głośnie basowe ryki tuż przed zachodem słońca, a kończą przed świtem. Odgłosy tych ryków niosą się echem kilka kilometrów po okolicy.
Trasa: Gdańsk - Rubno - Kamionek Wielki - Suchacz - Kadyny - Tolkmicko - Podgrodzie - Frombork - Braniewo - Wysoczyzna Elbląska - Milejewo - Gdańsk Trasa: Gdańsk - Białystok - Zabłudów - Trześcianka - Puchły - szlak otwartych okiennic - Narew - Łosinka - Hajnówka - Białowieża - Gdańsk

Sri Lanka (Cejlon)
7 - 17.11.2015
cena: 7 200 zł

Przelot samolotem linii Emirates do Colombo z przesiadką w Dubaju. Noclegi w hotelach 4*, śniadania i obiadokolacje. Przejazdy lokalnym autokarem turystycznym. Zwiedzanie Sri Lanki z polskim przewodnikiem. Na zakończenie wycieczki całodzienny odpoczynek na pięknej piaszczystej plaży.
Sri Lanka, państwo położone na Oceanie Indyjskim, do 1972 roku znane jako Cejlon. Królestwo słoni, bujnej roślinności, tropikalnych owoców, pól ryżowych, wonnego curry, barwnych ptaków, pięknych plaż i doskonałej cejlońskiej herbaty. Położone w obszarze klimatu zwrotnikowego i równikowego ze średnią roczną temperaturą 27° C. Wokół wybrzeża występują rafy koralowe. Ludność Sri Lanki to przede wszystkim Syngalezi i Tamilowie, łączna liczba ludności szacowana jest na 20 mln. Wycieczka umożliwi poznanie bogatej historii i tradycji tej wyspy oraz walorów flory i fauny.
 
Trasa: Colombo - Pinnawala - Sigiriya - Polonnaruwa - Habarana - Minneriya - Matale - Kandy - Peradeniya - Nuwara Eliya - Ella - Tissamaharama - Yala National Park - Koggala - Galle - Bentota - Colombo