Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Izrael
termin: 19 - 26.02.2018 r.
cena: 5 200 zł

19.02
poniedziałek

Gdańsk - Tel Aviw - Jerozolima
Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o godz. 4.05. Wylot do Tel Aviwu o godz. 6.05. Po przylocie o godz. 11.10 transfer do hotelu położonego w pobliżu Starego Miasta w Jerozolimie. Odpoczynek po podróży, a potem pierwszy spacer po Starym Mieście: Brama Damasceńska, dzielnica arabska i chrześcijańska, dziedziniec Bazyliki Bożego Grobu. Kolacja i nocleg w Jerozolimie.
20.02
wtorek

Jerozolima
Rano zwiedzanie Bazyliki Bożego Grobu i Via Dolorosa. Następnie przejście do Bramy św. Szczepana, zwiedzanie kościoła św. Anny, sadzawki Betesda, kościoła Biczowania i kościoła Skazania Pana Jezusa. Przejście pod Ścianę Płaczu, która jest pozostałością Świątyni Żydowskiej, zburzonej w 70 r. n.e. - miejsce modlitw Żydów. Spacer po dzielnicy żydowskiej na Starym Mieście. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

21.02
środa

Jerozolimie
Po śniadaniu Plac Świątynny z Kopułą Skały i meczetem Al Aqsa (z zewnątrz). Spacer pod Bramę Jafy i Cytadelę. Zwiedzanie dzielnicy ormiańskiej z katedrą św. Jakuba. Wyjazd na Górę Oliwną i zwiedzanie Meczetu Wniebowstąpienia oraz kościoła Pater Noster. Zejście do kościoła Dominus Flevit, przejście obok rosyjskiej cerkwi Marii Magdaleny a następnie wejście do Ogrodów Getsemani i Bazyliki Wszystkich Narodów. Przejazd do Bazyliki Zaśnięcia NMP, Wieczernika i kościoła Gallicantu. Widok na Dolinę Gehenny i Dolinę Cedronu oraz najstarszą część Jerozolimy - dzielnicę Ofel. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

22.02
czwartek

Jerozolima - Betlejem - Morze Martwe - Jerozolima
Rano wyjazd do Betlejem i zwiedzanie Bazyliki Narodzenia wraz z franciszkańskim atrium i kościołem św. Katarzyny. Następnie przejazd na Pole Pasterzy i zwiedzanie kościoła oraz zachowanych tam dawnych grot pasterskich. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd nad Morze Martwe i kąpiel w morzu. W drodze powrotnej wjazd do Jerycha - najstarszego miasta świata, oraz w głąb Pustyni Judzkiej. Powrót do Jerozolimy. Po kolacji dla chętnych spacer na popularny deptak jerozolimski, ulicę Ben Jehuda. Nocleg w Jerozolimie.

23.02
piatek
Jerozolima
Po śniadaniu przejazd przez dzielnice zachodniej, nowoczesnej części Jerozolimy. Postój przy Knesecie, gmachu izraelskiego parlamentu, Menorze i przejazd do Parku Pamięci i Muzeum Yad Vashem. Po południu franciszkańska droga krzyżowa na Via Dolorosa i rozpoczęcie żydowskiego szabatu przy Ścianie Płaczu. Na zakończenie pobytu w Jerozolimie wizyta w Bazylice Bożego Grobu. Kolacja i nocleg w Jerozolimie.
24.02
sobota

Jerozolima - Dolina Jordanu - Jezioro Genezaret - Tyberiada
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Doliny Jordanu i Jeziora Genezaret. Postój w Kafarnaum, zwiedzanie starożytnej synagogi, Domu św. Piotra, degustacja ryby św. Piotra w restauracji nad jeziorem, przejazd do Tabhgi gdzie znajduje się kościół Prymatu i kościół Rozmnożenia Pokarmów. Wjazd na Górę Błogosławieństw, skąd roztacza się wspaniały widok na Jezioro Genezaret. Przyjazd do Tyberiady na kolację i nocleg.

25.02
niedziela

Tyberiada - Nazaret - Hajfa - Cezarea Nadmorska - Tel Aviw
Po śniadaniu wyjazd do Nazaretu i zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania NMP. Następnie przejazd Hajfy, głównego portu Izraela. Widok na miasto i port z wysokiego brzegu, spod kościoła karmelitów Stella Maris. Następnie przejazd do Cezarei Nadmorskiej, starożytnego portu, dzisiaj ekskluzywnej miejscowości wypoczynkowej nad Morzem Śródziemnym. Postój przy rzymskim akwedukcie. Przejazd wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego do Tel Aviwu. Zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Izraela: nowoczesna promenada nadmorska, centrum z zespołem wysokościowców i starsza zabudowa z lat dwudziestych i trzydziestych XX w, Spacer po bazarze w dzielnicy jemeńskiej. Przejazd do Jaffy, dzisiaj dzielnicy Tel Aviwu, w starożytności ważnego portu. Kolacja i nocleg w Tel Aviwie.

26.02
poniedziałek

Tel Aviw - Gdańsk
Rano wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Odlot z Tel Awiwu o godz. 12.00. Przylot do Gdańska o godz. 15.25 i zakończenie wycieczki.


Cena 5 200 PLN obejmuje:
- przelot samolotem z Gdańska do Tel Aviwu
- noclegi w Jerozolimie, Tyberiadzie i Tel Aviwie
- śniadania i obiadokolacje
- przejazdy lokalnym autokarem
- obsługę pilota i przewodnika
- ubezpieczenie - ubezpieczenie KL (suma ubezpieczenia 200 000 zł) i NNW (suma ubezpieczenia 20 000 zł)

Cena nie obejmuje:
- dodatkowych posiłków
- biletów wstępów i napiwków. Na ten cel należy zabrać ok.100 USD
Uwaga. Kolejność zwiedzanych miejsc i obiektów może ulec zmianie.

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2018