Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Przemyśl i Łańcut
termin: 18 - 22.06.2018 r.
cena: 1 100 zł

18.06
poniedziałek

Gdańsk - Leżajsk - Przemyśl
Zbiórka uczestników wyjazdu przy dworcu PKS w Gdańsku (stanowisko 10) o godz. 7. 00. Przejazd autostradą A1 do Piotrkowa Trybunalskiego i dalej drogami 74 i 77 do Leżajska. Zwiedzanie fundowanego przez Annę i Łukasza Opalińskich kościoła Zwiastowania NMP (1618 - 1628). W kościele znajdują się wspaniałe siedemnastowieczne organy i cenne stalle z tego okresu. Kościół jest główną budowlą obronnego klasztoru Bernardynów. Wejście na cmentarz żydowski (kirkut) znany z licznych pielgrzymek chasydów, przybywających tutaj z różnych stron świata ze względu na pamięć o słynnym leżajskim cadyku Elimelechu (jego grobowiec znajduje się na tym cmentarzu). Przejazd do Przemyśla na kolację i nocleg.
19.06
wtorek

Przemyśl - szlak architektury drewnianej - Przemyśl
Po śniadaniu przejazd do fortu XV Borek w Siedliskach, budowli z końca XIX wieku, która stanowiła fort pancerny bliskiej Twierdzy Przemyśl, następnie oglądanie (z zewnątrz) cerkwi św. Bazylego Wielkiego w Lesznie oraz zwiedzanie czynnej cerkwi greckokatolickiej Narodzenia Bogurodzicy w Chotyńcu, budowli wpisanej na listę UNESCO. Przejazd do Michałówki, gdzie zwiedzić można kościół św. Michała Archanioła. Postój w Bolestraszycach, spacer po Arboretum czyli oryginalnym ogrodzie botanicznym, w którym zgromadzono kilka tysięcy gatunków roślin. Na terenie Arboretum prowadzone są badania dotyczące rzadkich odmian pochodzących z Pogórza Przemyskiego, Bieszczad, czy Kotliny Sandomierskiej. Powrót do Przemyśla, zwiedzanie starówki: rynek z fontanną, zespół klasztorny reformatów, wieża zegarowa, grecko-katolicka katedra św. Jana Chrzciciela, katolicka katedra Wniebowzięcia NMP i Jana Chrzciciela. Kolacja i nocleg w Przemyślu.

20.06 środa

Przemyśl - Kalwaria Pacławska - Arłamów - Krasiczyn - Przemyśl
Po śniadaniu wjazd na Kopiec Tatarski, skąd roztacza się wspaniały widok na Przemyśl, następnie przejazd do Kłokowic, gdzie znajduje się prawosławna cerkiew Opieki Matki Bożej. Przejazd do Kalwarii Pacławskiej, sanktuarium Męki Pańskiej i MB Kalwaryjskiej. Usytuowana na wzgórzu kalwaria oraz zespół klasztorny Franciszkanów została ufundowana w XVII wieku przez kasztelana Andrzeja Maksymiliana Fredrę. Następnie podziwianie zachowanej w mieście drewnianej zabudowy mieszkalnej. W godzinach południowych przejazd do Arłamowa, dawnego, tajnego ośrodka rządowego, miejsca internowania Lecha Wałęsy. Zwiedzanie najstarszej w Polsce murowanej i obronnej cerkwi prawosławnej w Posadzie Rybotyckiej. Przejazd przez tereny dawnego „państwa arłamowskiego” przez Wojtkową, Roztokę i Kużminę, gdzie znajdują się ciekawe drewniane cerkwie. Postój w Tyrawie Wołoskiej, zwiedzanie galerii rzeźby Quo Vadis Bogusława Iwanowskiego. Następnie przejazd do Krasiczyna, zwiedzanie zespołu zamkowo-pałacowego wzniesionego w XVI wieku przez Krasickich. Na uwagę zasługuje elewacja pałacu zdobiona techniką sgraffito ze scenami myśliwskimi oraz postaciami władców i świętych. Powrót do Przemyśla na kolację i nocleg.

21.06
czwartek

Przemyśl - Łańcut
Rano, po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez tereny Podkarpacia do Markowej, wsi w której znajduje się Muzeum Ulmów, polskiej rodziny zamordowanej za przechowywanie Żydów w czasie II wojny światowej. Przejazd do Łańcuta, zakwaterowanie w hotelu. Spacer po parku okalającym zespół pałacowo - zamkowy z cennymi okazami drzew w części angielskiej, doskonale utrzymanym ogrodzie francuskim i obiektami takimi, jak ujeżdżalnia koni, kort tenisowy, pomieszczenia służby pałacowej i inne. W godzinach popołudniowych zwiedzanie synagogi łańcuckiej, cennego zabytku sztuki żydowskiej ufundowanej w 1761 roku przez właściciela zamku Stanisława Lubomirskiego dla Żydów łańcuckich. Główną atrakcją bożnicy są bogate dekoracje stiukowe, polichromie z tekstami modlitw oraz imponującej wielkości bima oparta na czterech masywnych kolumnach. Synagoga została odbudowana w latach 1983 -1990. Kolacja i nocleg w Łańcucie.

22.06
piątek
Łańcut - Gdańsk
Po śniadaniu zwiedzanie zespołu pałacowo-zamkowego w Łańcucie, najlepiej zachowanej rezydencji magnackiej w Polsce, własności rodu Lubomirskich a potem Potockich. Zbudowany w XVII wieku czworoboczny zamek z dziedzińcem i czterema wieżami został przekształcony w XVIII wieku przez Izabelę Czartoryską we wspaniałą rezydencję pałacowo-parkową. Na szczególną uwagę zasługuje zachowana biblioteka magnacka z 22 tysiącami woluminów, pałacowy teatr, sala jadalna i balowa, portrety magnatów oraz rzeźba Antonia Canowy przedstawiającego Henryka Lubomirskiego jako Amora. W południe wyjazd w drogę powrotną do Gdańska. Przyjazd do Gdańska wieczorem i zakończenie imprezy.

Cena 1 100 PLN obejmuje:
- przejazd autokarem na całej trasie
- 3 noclegi w Przemyślu i 1 nocleg w Łańcucie
- śniadania i obiadokolacje
- przewodnictwo
- opiekę pilota
- ubezpieczenie NNW

Cena nie obejmuje:
- wstępów do obiektów. Na ten cel należy przeznaczyć ok. 90 PLN

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2018