Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Białoruś
termin: 3 - 7.07.2019 r.
cena: 2 800 zł

3.07
środa

Warszawa - Mińsk
Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie o godz. 13.00. Odlot do Mińska liniami Belavia o godz.15.05. Przylot do Mińska o godz. 17.05. Po odprawie autokarowe, panoramiczne, zwiedzanie stolicy Białorusi, zapoznanie się z historią i topografią miasta. Z uwagi na przypadające na ten dzień Święto Niepodległości trasa objazdu ominie ścisłe centrum Mińska. Wieczorem przyjazd do hotelu położonego w pobliżu centrum miasta na obiadokolację i nocleg.
4.07
czwartek

Mińsk - Mir - Nieśwież - Nowogródek - Mińsk
Po śniadaniu wyjazd do Nieświeża, gniazda rodowego Radziwiłłów. Do naszych czasów zachował się pałac, olbrzymi park oraz barokowy kościół z kryptą grobową członków rodu (kompleks pałacowo-ogrodowy wpisany został na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO). Następnie przejazd do Miru, gdzie znajduje się potężny zamek, dawna rezydencja Radziwiłłów. Po kompleksowej rekonstrukcji w latach dziewięćdziesiątych budowla wpisana została na listę UNESCO. Cztery narożne wieże o wysokości 25 m ozdobione są geometrycznymi wzorami i niszami okiennymi, piąta wieża jest bramą wjazdową na dziedziniec zamkowy. Mury zamku wykonane z kamienia i cegły zakończone są drewnianymi galeriami obronnymi - hurdycjami. Zamek w Mirze uważany jest za najcenniejszą zabytkową budowlę w całej Białorusi. Następnie przejazd do Nowogródka, zwiedzanie ruin zamku książęcego, twierdzy, która odegrała ważną rolę w historii. Tutaj na króla Litwy koronował się Mendog, a do rozbudowy zamku przyczynił się w XV wieku książę Witold. Obecnie przed wejściem na teren zamku znajduje się pomnik Adama Mickiewicza, który ochrzczony był w pobliskim kościele farnym pw. Przemienienia Pańskiego. W kościele najcenniejszym zabytkiem jest XVIII-wieczny obraz MB Nowogródzkiej a najważniejszą datą w historii kościoła były zaślubiny króla Władysława Jagiełły z Zofią Holszańską w 1422 roku. Odpoczynek w kawiarni na głównym placu, w pobliżu którego znajduje cerkiew pw. św. św. Borysa i Gleba. W drodze powrotnej do Mińska przejazd przez miasteczko Iwie, które w przeszłości było ważnym ośrodkiem osadnictwa tatarskiego. Wieczorem przyjazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5.07
piątek

Mińsk
Po śniadaniu zwiedzanie Mińska. Wyjazd na Prospekt Niepodległości, którego zabudowa jest przykładem najbardziej oryginalnej i monumentalnej architektury socrealistycznej w skali świata. Na trasie objazdu i spaceru Wrota Miasta, dwa wieżowce z przełomu lat 40 i 50-tych, Dom Rządowy, budowla z lat 30-tych, dzisiaj siedziba Parlamentu Białorusi, gmach Poczty Głównej, siedziba Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i obok główna kwatera białoruskiego KGB, imponujący gmach Księgarni i obok Główny Dom Towarowy, Plac Październikowy z nowoczesnym gmachem Pałacu Republiki, Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, Dom Kultury Profsojuzu, Pałac Prezydencki (dawna siedziba Komunistycznej Partii Białorusi), Teatr im. Janka Kupały przy Placu Październikowym i nowoczesny gmach Biblioteki Narodowej. Zwiedzanie prawosławnej katedry św. Ducha, barokowego kościoła jezuitów, który dzisiaj pełni funkcję katedry katolickiej i katolickiego tzw. czerwonego kościoła w stylu neoromańskim z początków XX wieku (kościół usytuowany jest vis a vis monumentalnego pomnika Lenina). Przejazd przez ulicę Niemiga, najstarszą ulicę miasta, na miejscu której w XI wieku znajdował się drewniany zamek miński. W trakcie zwiedzania przerwy na kawę i lunch w wybranych miejscach oraz czas wolny na spacer w ogrodzie botanicznym i na zakupy. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

6.07
sobota

Mińsk - Krewo - Holszany - Boruny - Wołożyn - Mińsk
Rano wyjazd do Krewa, gdzie w 1385 roku podpisano unię, której efektem było postanie wspólnego państwa polsko -litewskiego. W Krewie zobaczyć dzisiaj można ruiny zamku, zbudowanego z kamienia polnego i cegły, w czasach Olgierda i Jagiełły. Do naszych czasów dotrwały fragmenty wieży książęcej. Następnie przejazd do miejscowości Holszany, której największą atrakcją są ruiny holszańskiego zamku, potężnej budowli wzniesionej przez Pawła Sapiehę na przełomie XVI i XVII wieku. W pobliskich Borunach zwiedzanie barokowego kościoła św. św. Piotra i Pawła, w którym znajduje się otaczany kultem wizerunek matki Boskiej Boruńskiej (w bocznej kaplicy). Na tyłach kościoła zobaczyć można pozostałości dawnego klasztoru Bazylianów. Przejazd do Wołożyna, siedziby rodzinnej Tyszkiewiczów. Tutaj Tyszkiewiczowie zbudowali klasycystyczny zespół pałacowy oraz ufundowali kościół św. Józefa. Wieczorem powrót do Mińska na obiadokolację i nocleg.

7.07
niedziela
Mińsk - Gdańsk
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd nad położone nad rzeką Świsłoczą Troickie Przedmieście, gdzie 200 lat temu toczyło się życie Mińska. Dziś w zrekonstruowanych według XIX-wiecznych wzorów, niewysokich budynkach, mieszczą się galeryjki, sklepy z pamiątkami i kafejki. Spacer i czas wolny w tej starej i pełnej uroku dzielnicy Mińska. W południe przejazd na lotnisko w Mińsku. Odlot do Warszawy o godzinie 14.50. Przylot do Warszawy godz. 15.00 i zakończenie wycieczki.

Cena 2 800 PLN obejmuje:
- przelot samolotem linii BELAVIA (białoruskie linie państwowe) z Warszawy do Mińska
- przejazdy autokarem na trasie wycieczki
- zakwaterowanie w hotelu w Mińsku
- śniadania i obiadokolacje
- opiekę pilota i przewodnictwo
- ubezpieczenie KL (200 000 złotych) i NNW (20 000 złotych)

Cena nie obejmuje:
- wstępów do zwiedzanych obiektów. Na ten cel należy przygotować ok. 15 EURBiuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2019