Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Włochy - Mediolan - Jezioro Como - Bergamo
termin: 1 - 5.10.2019 r.
cena: 3 400 zł

1.10
wtorek

Gdańsk - Bergamo - Como
Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 5.00. Odlot do Bergamo o godz. 7.00. Przylot do Bergamo godz. 9.05. Transfer z lotniska do hotelu w miejscowości Como (ok. 90 km) Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po mieście: promenada nad Jeziorem Como, katedra budowana etapami od XIV do XVIII wieku, najstarszy kościół miasta - bazylika San Fedele z początków X wieku, Opera (Teatr Miejski), średniowieczna Brama Torre jako pozostałość dawnego systemu obronnego miasta, eleganckie rezydencje wokół jeziora. Wjazd kolejką (Funiculare) do położonej na górze miejscowości Brunate, skąd roztacza się widok Como, południową część jeziora oraz na Alpy Lombardzkie (szczyty ok. 2500 m n.p.m.). Kolacja i nocleg w hotelu w Como.
2.10
środa

Como - Mediolan - Como
Po śniadaniu wyjazd z Como do Mediolanu (ok. 50 km). Panorama miasta z autokaru: Zamek Sforzów, Piazza Cardusio, bazylika św. Wawrzyńca, Dworzec Główny, Wieża Pirelli. Wejście do refektarza kościoła Santa Maria delle Grazie, gdzie znajduje się fresk Leonarda da Vinci ”Ostatnia Wieczerza”. To piętnastowieczne malowidło ścienne wybitnego twórcy renesansu do najbardziej znanych na świecie dzieł malarstwa. Zwiedzanie katedry Narodzin NMP, gotyckiej, murowanej budowli, jednego z największych kościołów świata (długość 157 m., szerokość 93 m). Następnie zwiedzanie Muzeum Teatru La Scala, słynnej mediolańskiej opery, zbudowanej w drugiej połowie XVIII wieku, gdzie swoje premiery miały najsłynniejsze opery m. in. Giuseppe Verdiego „Nabucco”, „Otello” „Falstaff”. Wejście do bazyliki św. Ambrożego wzniesionej w IV wieku na miejscu męczeństwa pierwszych chrześcijan, to ciekawy przykład romańskiego stylu lombardzkiego. Po południu zwiedzanie Pinakoteki Brera, otwartej dla publiczności w 1803 roku, tu kolekcja malarstwa włoskiego m. in. Canaletta, Caravaggia i Rafaela. Wieczorem powrót do hotelu w Como na kolację i nocleg.

3.10
czwartek

Jezioro Como
Po śniadaniu rejs statkiem po Jeziorze Como. Jezioro Como jest trzecim co do wielkości jeziorem Włoch, a zarazem jest to najgłębsze jezioro Alp i jedno z najgłębszych w Europie. Nad brzegami jeziora położone są malownicze miejscowości, a w nich wiele ekskluzywnych rezydencji celebrytów z całego świata. Z pokładu statku zachwyca panorama Alp po obu stronach jeziora. Zejście ze statku w miejscowości Lenno i zwiedzanie Sacro Monte di Ossucio z kompleksem kaplic kalwaryjskich, wpisanych na listę UNESCO, drugie zejście w Bellagio, dawnej osadzie rybackiej, która dzisiaj jest najważniejszym kurortem nad jeziorem Como z pięknymi willami, ogrodami i górującą nad miastem dzwonnicą XI-wiecznej bazyliki San Giacomo. Spacer po mieście, a następnie przepłynięcie do małej miejscowości Varenna, która zachowała swój dawny charakter. Najbardziej urokliwym miejscem jest port rybacki z kolorowymi kamienicami, barami i restauracjami nad brzegiem jeziora. Po południu powrót statkiem do Como na kolacje i nocleg.

4.10
piątek

Como
Po śniadaniu odpoczynek i relaks w Como i okolicach. Możliwość odbycia kolejnej wycieczki statkiem do jednej z sąsiednich miejscowości.

5.10
sobota

Como - Bergamo - Gdańsk
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Bergamo. Bergamo to miasto położone u podnóża Alp (ok. 120 tys. mieszkańców). Ciekawa jest stara, historyczna część Bergamo położona na wniesieniu, na które można wjechać kolejką (funiculare). Po przyjeździe do Bergamo Alte zwiedzanie tej części miasta: mury obronne z XVI wieku, Plazza Vecchia przy którym znajduje się renesansowy Palazzo del Duomo z katedrą św. Aleksandra i kaplicą Colleoni, romańska bazylika Santa Maria Maggiore z ciekawym barokowym wyposażeniem wnętrza. Transfer na lotnisko Bergamo. Odlot do Gdańska o godz. 15.10. Przylot do Gdańska o godz. 17.15 i zakończenie wycieczki.

 


Cena 3 400 PLN obejmuje:
- przelot samolotem linii RYANAIIR Gdańsk - Bergamo - Gdańsk
- przejazdy autokarem na trasie wycieczki
- 4 noclegi w hotelu w Como
- śniadania i obiadokolacje w hotelu
- opiekę pilota i przewodnictwo
- ubezpieczenie KL (200 000 złotych) i NNW (20 000 złotych)

Cena nie obejmuje:
- wstępów do zwiedzanych obiektów. Na ten cel należy przygotować ok. 60 EUR
Uwagi. Biuro podejmuje próby zakupienia biletów na spektakl w La Scali. Cena wycieczki nie zawiera opłaty za bilety do Opery. Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2019