Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Polska - Wrocław i Kotlina Kłodzka
termin: 10 - 14.06.2019 r.
cena: 1 250 zł

10.06
poniedziałek

Gdańsk - Wrocław
Zbiórka uczestników wyjazdu przy dworcu PKS w Gdańsku (stanowisko 10) o godz. 8.00. Przejazd autostradą A 1 i dalej przez Wrześnię, Krotoszyn do Trzebnicy. Przyjazd do Wrocławia. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu spacer po XIII-wiecznym Rynku otoczonym zespołem historycznych budowli, do których należą ratusz z XV wieku, Piwnica Świdnicka - najstarsza wrocławska karczma, kamieniczki Jaś i Małgosia, kościół garnizonowy św. Elżbiety. Przejście na Plac Solny z odbudowanymi po wojnie barokowymi kamieniczkami. Kolacja i nocleg w hotelu.
11.06
wtorek

Wrocław - Kudowa
Po śniadaniu zwiedzanie "Panoramy Racławickiej" - legendarnego dzieła polskich malarzy, eksponowanego w charakterystycznej betonowej rotundzie. Następnie przejazd do centrum miasta i przejście na Ostrów Tumski, najstarszą, historyczną część Wrocławia. Zwiedzanie gotyckiej katedry św. Jana Chrzciciela z XIV, w której na szczególną uwagę zasługuje tryptyk "Zaśnięcie NMP" w stylu Wita Stwosza, bogato rzeźbione drewniane stalle oraz barokowa kaplica św. Elżbiety, przejście pod największy wrocławski monument barokowy - pomnik św. Jana Nepomucena z 1732 roku i dwukondygnacyjny, gotycki kościół św. Krzyża. Następnie zwiedzanie Uniwersytetu Wrocławskiego, którego gmach główny uznawany jest za arcydzieło architektury barokowej. Zwiedzanie wybranych obiektów uniwersyteckich - Aula Leopoldina bogato zdobiona malowidłami, złoceniami i rzeźbami, muzeum i kościół uniwersytecki Najświętszego Imienia Jezus, najpiękniejszy barokowy kościół Wrocławia. Po południu przejazd do Kudowy. Kolacja i nocleg w hotelu.

12.06
środa

Kudowa - Góry Stołowe - Wambierzyce - Kudowa
Po śniadaniu przejazd w rejon Gór Stołowych, jednego z najciekawszych pasm górskich położonych w Polsce. Krajobraz Gór Stołowych charakteryzuje się wyjątkowymi formami skalnymi przybierającymi niepowtarzalne kształty. Góry Stołowe zaliczane są do rzadkiej formy geologicznej gór płytowych. W 1993 roku utworzono tu Park Narodowy, który obejmuje najcenniejsze obszary pasma ze Szczelińcem Wielkim (najwyższym szczytem Gór Stołowych) i Błędnymi Skałami. Spacer do Błędnych Skał, bloków skalnych, które tworzą malowniczy labirynt szczelin i zaułków oraz Skał Radkowskich o bardzo wymyślnych kształtach wznoszących się niemalże pionowo. Następnie przejazd w okolice Wodospadu Pośnego, jest to szereg małych wodospadów usytuowanych w kamienistym wąwozie. Po południu przejazd wzdłuż Zalewu Radkowskiego do Wambierzyc. Zalew Radkowski to sztuczny zbiornik utworzony w latach 70-tych ubiegłego wieku na rzece Potok Czerwonogórski. W Wambierzycach, zwanych śląską Jerozolimą, zwiedzanie renesansowej Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny będącej Sanktuarium Maryjnym za sprawą XIV - wiecznej figurki Matki Bożej wykonanej z drzewa lipowego. Nieopodal Bazyliki mieści się zabytkowa szopka z 800 figurkami, dzieło miejscowego cieśli Wittiga. Szczególny klimat nadaje Wambierzycom rozległa kalwaria, pierwsze kaplice powstały już w XVII wieku. Wieczorem powrót do Kudowy. Kolacja i nocleg w hotelu.

13.06
czwartek

Kudowa - Duszniki Zdrój - Polanica Zdrój - Kłodzko - Zieleniec - Kudowa
Rano przejazd do Dusznik Zdroju. Spacer po rynku otoczonym zabytkowymi kamienicami z renesansowymi i barokowymi elewacjami, park zdrojowy a w nim pijalnia wód mineralnych i dworek Chopina (teatr zdrojowy), w którym muzyk koncertował. W pierwszej połowie sierpnia odbywa się tu Międzynarodowy Festiwal Chopinowski, najstarszy na świecie, nieprzerwanie odbywający się festiwal pianistyczny. Obok dworku znajduje się pomnik Fryderyka Chopina. Następnie przejazd do Polanicy Zdroju, najmłodszego z kłodzkich kurortów, słynącej z leczniczych wód. Spacer elegancką promenadą wzdłuż Bystrzycy Dusznickiej. W godzinach południowych zwiedzanie Kłodzka, jednej z najstarszych miejscowości na Śląsku położonej nad rzeką Nysą Kłodzką. Na trasie spaceru po mieście: twierdza-element systemu obronnego z przełomu XVII i XVIII wieku, gotycki kościół Najświętszej Marii Panny z barokowym wnętrzem, XIII-wieczny kamienny most, ozdobiony barokowymi figurami, nad rzeką Młynówką. Gotycka trójprzęsłowa konstrukcja to miniaturowa kopia praskiego mostu Karola. Po południu przejazd do Zieleńca, popularnego ośrodka narciarskiego, w którym panuje specyficzny alpejski mikroklimat. W godzinach popołudniowych powrót do Kudowy, dużego uzdrowiska słynącego z najłagodniejszego klimatu ze wszystkich uzdrowisk górskich w Polsce. W Kudowie znajduje się XVIII-wieczny park zdrojowy. W jednej z najpiękniejszych pijalni można spróbować wód żelazistych, a w pobliskim parku obejrzeć agawy, palmy i inne egzotyczne rośliny. W należącej do Kudowy dawnej wsi Czermna znajduje się słynna Kaplica Czaszek. Ściany i sklepienie niewielkiej kaplicy pokrywa 3 tysiące czasek i kości, ofiar wojen i epidemii zakaźnych. Kolacja i nocleg w Kudowie.

14.06
piątek
Kudowa - Bardo - Gdańsk
Rano wykwaterowanie z hotelu. W drodze powrotnej zwiedzanie Barda, miasteczka założonego w X wieku jako gród obronny w Górach Bardzkich nad przełomem Nysy Kłodzkiej. Spacer po mieście, zwiedzanie barokowej bazyliki NMP, której największym skarbem jest XII-wieczna figurka Matki Boskiej Bardzkiej sprowadzona przez joannitów. Następnie przejazd trasą przez Gniezno, Inowrocław, Toruń do Gdańska. Przyjazd do Gdańska wczesnym wieczorem i zakończenie wycieczki.

Cena 1 250 PLN obejmuje:
- przejazd autokarem na całej trasie
- 1 nocleg we Wrocławiu i 3 noclegi w Kudowie
- śniadania i obiadokolacje
- przewodnictwo i opiekę pilota
- ubezpieczenie NNW (20 000 złotych)

Cena nie obejmuje:
- wstępów do obiektów. Na ten cel należy przeznaczyć ok. 60 PLN.

Uwaga: kolejność zwiedzanych miejscowości i miejsc może ulec zmianie


Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2019