Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Polska: kurorty Pomorza
termin: 7.09.2019 r.
cena: 280 zł

Godzina 8.00 - zbiórka na stanowisku 10 dworca PKS w Gdańsku. Przejazd do Ustki, Rowów, a następnie do Łeby. Na trasie obiad. Zakończenie wycieczki w Gdańsku ok. 19.30.

Cena 280 zł obejmuje: autokar na całej trasie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłata lokalnych przewodników, obiad w restauracji w Łebie i ubezpieczenie NNW.

USTKA - nadmorski kurort położony u ujścia rzeki Słupi, tętniący życiem w sezonie letnim. Poza obiektami związanymi z turystyką w mieście działa przedsiębiorstwo przetwórstwa rybnego, stocznia kutrów rybackich oraz niewielki port. W pobliżu portu zachowała się przedwojenna zabudowa - charakterystyczne chaty rybackie, a także pensjonaty z przełomu XIX/XX wieku. Dużą część miasta charakteryzuje typowa infrastruktura wypoczynkowa. Nad Słupią zachowało się kilka ogromnych spichlerzy, a nad kamiennym nabrzeżem góruje neogotycka latarnia morska z 1871 roku. Wzdłuż plaży można przechadzać się Promenadą Nadmorską, której początki sięgają 1875 roku kiedy założono tu park. Ustkę charakteryzuje klimat o właściwościach leczniczych i naturalne surowce lecznicze (solanka i borowiny), dlatego działają tutaj sanatoria i zakłady przyrodolecznicze.

ROWY - miejscowość położona nad otwartym morzem, tuż przy ujściu rzeki Łupawy na obrzeżu Słowińskiego Parku Narodowego. Pod względem lokalizacji niewiele letnisk może konkurować z Rowami. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z XIII wieku, a znaleziska archeologiczne świadczą o tym, że wieś była zamieszkiwana w czasach prehistorycznych. Tereny te wchodziły w skład państwa Mieszka I. Nad jeziorem Gardno zachowały się pozostałości małego grodu obronnego. W XIX wieku wybudowano z kamienia granitowego neoromański kościół pw. Apostołów Piotra i Pawła. Rowy mogą się pochwalić wieloma ośrodkami wypoczynkowymi, pensjonatami, domkami letniskowymi. W sezonie letnim w miejscowości przebywa do kilku tysięcy wczasowiczów.

ŁEBA - miasteczko położone na Wybrzeżu Słowińskim, nad rzeką Łebą i kanałem Chełstowskim jest jednym z najładniejszych nadmorskich kurortów w Polsce. Pierwsze wzmianki o Łebie pochodzą z XIII wieku, prawa miejskie otrzymała w połowie XIV wieku. Po dwóch sztormach na przestrzeni kilkudziesięciu lat, które miały miejsce w XVI wieku miejscowość przestała istnieć. W XIX wieku wybudowano nową rybacką i letniskową osadę. Port rybacki usytuowany u ujścia kanału Chełstowskiego i jest jednym z najładniejszych zakątków miasteczka. Atrakcję stanowią XIX-wieczne domy rybackie o charakterystycznej architekturze. Obecnie Łeba to jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych na polskim wybrzeżu. W Łebie funkcjonują trzy letnie kąpieliska nadmorskie, liczne ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty i hotele. Symbolem miasta jest okazały pensjonat-zamek z przełomu XIX/XX wieku, usytuowany przy piaszczystej plaży.


Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2019