Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Francja - Zamki nad Loarą
termin: 16 - 20.09.2019 r.
cena: 3 800 zł

16.09
poniedziałek

Gdańsk - Beauvais - Blois
Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 10.40. Odlot do Beauvais (lotnisko niedaleko Paryża), liniami Wizzair o godz. 12.40. Przylot do Beauvais godz. 14.55. Po odprawie przejazd z lotniska do Blois i zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem rekonesans po mieście i spojrzenie od zewnątrz na fasadę zamku Blois. Kolacja i nocleg w hotelu w Blois.
17.09
wtorek

Blois - Chambord
Po śniadaniu zwiedzanie zamku Blois, którego sale pałacowe były niegdyś świadkami rozmaitych intryg politycznych i miłosnych. Zamek był rozbudowywany przez kolejnych właścicieli począwszy od XIII wieku, jest mieszanką różnych stylów od romańskiego przez gotycki, renesansowy po klasycystyczny. Na szczególną uwagę zasługuje sala XIII-wiecznego Sejmu Feudalnego, gotyckie skrzydło wschodnie Ludwika XII, skrzydło północne w stylu włoskim z czasów króla Franciszka I, z arkadowymi loggiami, a także gabinet Katarzyny Medycejskiej, w którym w tajemnych skrytkach królowa Francji przechowywała truciznę, potrzebną do likwidacji przeciwników politycznych. Następnie przejazd do zamku Chambord, największego zamku nad Loarą nazywanego domkiem myśliwskim króla Franciszka I. Budowę zamku rozpoczęto w początkach XVI wieku a jego projektantem był włoski architekt Domenico da Cortona. W bryle zamku wyróżniają się masywne okrągłe wieże ze stożkowymi zwieńczeniami, liczne małe wieżyczki i kominy oraz wielkie schody, przypisywane Leonardowi da Vinci. Zamek otoczony jest wspaniałymi ogrodami. W latach 1724-1733 był rezydencją Stanisława Leszczyńskiego. Wieczorem powrót do Blois na kolację i nocleg.

18.09
środa

Amboise, Chenonceaux, rejs po Loarze
Po śniadaniu wyjazd do Amboise, gdzie znajduje się niegdysiejsza rezydencja Leonarda da Vinci, nosząca nazwę Le Clos-Luce. Artysta zmarł w tym mieście w 1519 roku. W rezydencji nie ma oryginalnych prac artysty, są natomiast modele jego wynalazków, skonstruowane współcześnie na podstawie projektów mistrza. Z wieży zamku Amboise rozciąga się wspaniała panorama Loary. Przejazd do Chenonceaux i zwiedzanie zamku położonego nad rzeką Cher. Zamek budowany od XVI wieku na fundamentach starego młyna, został ukończony przez Katarzynę Medycejską, później kilkakrotnie przebudowywany aż wreszcie doprowadzony do swojego pierwotnego stanu pod koniec XIX wieku. Wnętrza olśniewają bogactwem tapiserii, ozdobnych stropów, posadzek i mebli. Wśród licznych obrazów najsłynniejszy to portret Diany de Poitiers pędzla Primaticcio. Następnie rejs po Loarze, najdłuższej rzece Francji. Dolina Loary dzięki łagodnemu klimatowi, urodzie krajobrazu i bliskości Paryża stanowiła zawsze doskonałe miejsce na pałace i domki myśliwskie francuskiej arystokracji. Wieczorem powrót do Blois na kolację i nocleg.

19.09
czwartek

Tours - Villandry - Zamek Śpiącej Królewny
Po śniadaniu przejazd do Tours, miasta uznawanego dzisiaj za satelitę Paryża. Zwiedzanie starówki Tours skupionej wokół Placu Plumereau z domami szachulcowymi powstałymi od XII do XV wieku (zrekonstruowanymi w latach 70-tych XX wieku) oraz licznymi, oryginalnymi domami z cegły i kamienia w stylu renesansowym. Wejście do gotyckiej katedry St-Gatien oraz do muzeum Beaux-Arts, gdzie eksponowane są obrazy m.in. Rembrandta, Moneta, Delacroix i Halsa. Następnie przejazd do Villandry, gdzie atrakcją są odtworzone ogrody renesansow przypominające dawną tapiserię, która zmienia barwy w zależności od nasłonecznienia i pory roku. W pobliżu znajduje się położony w sielskiej scenerii zamek d’Usse z białymi basztami i wieżyczkami. Baśniowy wygląd tego zamku zainspirował Charlesa Perraulta do stworzenia bajki o śpiącej królewnie. W drodze powrotnej postój w winnicy i degustacja lokalnego wina. Przejazd do Blois na kolację i nocleg.
20.09
piątek

Blois - Orlean - Beauvais - Gdańsk
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Orleanu, miasta Joanny d’Arc, która w roku 1429 oswobodziła miasto spod jarzma Anglików. Najważniejsze pomniki jej poświęcone znajdują się w katedrze Sainte-Croix, gdzie w transepcie zobaczyć można jej pomnik wsparty na dwóch lampartach (symbol Anglików), oraz cykl witraży z XIX wieku przedstawiający sceny z jej życia. Inny pomnik Joanny znajduje się przed renesansowym ratuszem. Spacer pod Dom Joanny d’Arc oraz w rejon najstarszej części miasta z czasów rzymskich. Następnie wyjazd na farmę ślimaków i dla chętnych degustacja. Przejazd na lotnisko w Beauvais. Odlot do Gdańska o godz. 20.20. Przylot do Gdańska o godz. 22.25 i zakończenie wycieczki.


Cena 3 800 PLN obejmuje:
- przelot samolotem linii WIZZAIR Gdańsk - Beauvais - Gdańsk
- przejazdy autokarem na trasie wycieczki
- zakwaterowanie w hotelu w Blois
- śniadania w hotelu i obiadokolacje w restauracji
- opiekę pilota i przewodnictwo
- ubezpieczenie KL (200 000 złotych) i NNW (20 000 złotych)

Cena nie obejmuje:
- wstępów do zwiedzanych obiektów i cen za wizytę w winiarni
Na ten cel należy przygotować ok. 110 EUR

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2019