Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Ukraina - Lwów
termin: 16 - 19.06.2019 r.
cena: 2 000 zł

16.06
niedziela

Gdańsk - Lwów
Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 11.45. Odlot do Lwowa liniami Wizzair o godz. 13.45. Przylot o godz. 16.05. Po odprawie przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku po podróży spacer po centrum miasta: dawne Wały Hetmańskie, pomnik Tarasa Szewczenki (dawne miejsce usytuowania pomnika Jana III Sobieskiego, który obecnie stoi w Gdańsku na Targu Drzewnym), Galicyjska Kasa Oszczędności, dawny Plac Mariacki z pięknym pomnikiem Adama Mickiewicza, Hotel George, ulica Akademicka. Czas wolny na kawę w Kawiarni Szkockiej (dawniej ulubione miejsce spotkań słynnych lwowskich matematyków). Następnie wyjście na plac przed hotelem "Citadel Inn", gdzie kiedyś mieściła się lwowska cytadela. W godzinach popołudniowych przejście trasą: Biblioteka Ossolińskich, Poczta Główna, Uniwersytet Jana Kazimierza, park Kościuszki i Kasyno Lwowskie, popularne miejsce spotkań przedwojennej lwowskiej inteligencji i członków klubu konnego. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
17.06
poniedziałek

Lwów
Po śniadaniu spacer starymi uliczkami Lwowa: katedra ormiańska, Cerkiew Preobrażeńska (tu jedyny we Lwowie pełny ikonostas), dawny kościół i klasztor dominikanów, Arsenał Królewski, Arsenał Miejski, Cerkiew Uspieńska, ratusz z dwoma kamiennymi lwami strzegącymi wejścia głównego, Rynek Główny z czterema fontannami, kamieniczki wokół rynku w tym Czarna, Bandinellego i Sobieskiego. Zwiedzanie katedry katolickiej, miejsca Ślubów Lwowskich króla Jana Kazimierza z 1656 r. (oddanie Rzeczpospolitej pod opiekę Matki Bożej i obietnice poprawy sytuacji chłopów i mieszczan po oswobodzeniu kraju od Szwedów) i Kaplicy Boimów, spacer po dawnej dzielnicy żydowskiej. Zwiedzanie Teatru Wielkiego (obecnie Lwowski Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej, potocznie nazywany Operą Lwowską), w której zachowała się pełna przepychu dekoracja wnętrza oraz słynna kurtyna, dzieło Henryka Siemiradzkiego. W trakcie wycieczki po Lwowie przewidziany jest czas wolny na kawę lub lunch w wybranych ciekawych restauracjach i kawiarniach w tym: restauracja Baczewskich, z zachowanymi elementami wystroju, ulubiona kawiarnia obecnego mera miasta „Świat Kawy”, restauracja "Kupol" związana tradycją z rodziną Artura Grottgera i jego narzeczonej Wandy Monné, kawiarnia "Kopalnia Kawy". Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.

18.06
wtorek

Lwów
Rano wyjazd na objazd Lwowa: greckokatolicka Cerkiew św. Jury, Kościół św. Elżbiety zbudowany w początkach ubiegłego wieku, eklektyczny dworzec kolejowy, Politechnika Lwowska. Przejazd na Cmentarz Łyczakowski, gdzie znajdują się groby polskich luminarzy kultury, nauki i bohaterów narodowych m.in.: Marii Konopnickiej, Stefana Banacha, Seweryna Goszczyńskiego, Artura Grottgera, Juliana Ordona, Franciszka Smolki, Gabrieli Zapolskiej i innych. Przejście na cmentarz obrońców Lwowa (Cmentarz Orląt), poświęcony bohaterskim obrońcom Lwowa w listopadzie 1918 roku. Monumentalny projekt obejmujący kaplicę, katakumby i Łuk Chwały z koncentrycznie schodzącymi mogiłami to narodowy panteon Polaków. W godzinach popołudniowych przejazd do Parku Stryjskiego, spacer po parku, który dawniej był terenem targowym, a w rotundzie tu usytuowanej wystawiana była kiedyś Panorama Racławicka. Przejście pod pomnik Jana Kilińskiego, podziwianie oranżerii, której ozdobą są egzotyczne drzewa i rośliny. Powrót do hotelu na kolację. Wieczorem, dla chętnych, wyjście na spektakl do Teatru Wielkiego (Opery Lwowskiej). Nocleg we Lwowie.

19.06
środa

Lwów - Gdańsk
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd pod górę Wysokiego Zamku, na której usypano z inicjatywy Franciszka Smolki Kopiec Unii Lubelskiej w trzechsetną jej rocznicę (1869). Tam też znajduje się kamień poświęcony Janowi III Sobieskiemu. Transfer na lotnisko. Odlot do Gdańska o godz. 22.45. Przylot do Gdańska o godz. 23.00 i zakończenie wycieczki.


Cena 2 000 PLN obejmuje:
- przelot samolotem linii WIZZAIR Gdańsk - Lwów - Gdańsk
- transfery i przejazdy we Lwowie autokarem
- zakwaterowanie w Hotelu "Lviv" w centrum Lwowa.
- śniadania i obiadokolacje
- opiekę pilota i przewodnictwo
- ubezpieczenie KL (200 000 złotych) i NNW (20 000 złotych)

Cena nie obejmuje:
- wstępów do zwiedzanych obiektów. Na ten cel należy przygotować ok. 20 EUR
- ewentualnego udziału w spektaklu w Teatrze Wielkim.
Uwaga. Kolejność zwiedzanych miejsc i obiektów może ulec zmianie.

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2019