Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Włochy - Toskania
termin: 13 - 20.05.2019 r.
cena: 3 400 zł

13.05
poniedziałek

Gdańsk - Piza
Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o godz. 10.30. Odlot do Pizy godz. 12.35. Po przylocie o godz. 14.55 przejazd do centrum miasta, spacer wokół placu Campo dei Miracoli, na którym znajdują się arcydzieła architektury średniowiecza: romańska katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, baptysterium Jana Chrzciciela oraz kampanila, popularnie znana jako Krzywa Wieża. Następnie transfer autokarowy do miejscowości Montecatini Terme. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Montecatini Terme to jedno z najbardziej atrakcyjnych uzdrowisk w Toskanii, znane z gorących wód termalnych, a jednocześnie świetna baza wypadowa do ciekawych miejsc w Toskanii. Obiadokolacja i nocleg.
14.05
wtorek

Montecatini Terme - czas wolny do dyspozycji uczestników.
Aklimatyzacja, spacer po mieście, zapoznanie się z funkcjonującymi obiektami uzdrowiska, takimi, jak pijalnia wód mineralnych, baseny termalne, zabytkowy park i dom zdrojowy, Wnętrza zabytkowych term stylizowane są na starożytne świątynie, a w mieście o tej porze roku mają miejsce różne imprezy kulturalne. Obiadokolacja i nocleg.

15.05
środa

Wycieczka do Florencji
Po śniadaniu wyjazd na całodzienną wycieczkę do Florencji. Przejazd lokalnym pociągiem na trasie Montecatini Terme -Florencja. Zwiedzanie katedry Santa Maria del Fiore, jednego z największych kościołów chrześcijańskich na świecie z potężną kopułą zaprojektowaną przez Filippa Brunelleschiego. Spacer uliczkami miasta do Piazza della Signoria, głównego placu miasta, którego ozdobą jest XVI-wieczna fontanna. Następnie przejście po czternastowiecznym moście Ponte Vecchio nad rzeką Arno. Zwiedzanie Galerii Uffizi z kolekcją obrazów światowych mistrzów malarstwa, takich jak Leonardo da Vinci, Goja, Canaletto, Botticelli, Michał Anioł, Tycjan, Caravaggio, Rembrandt, Rubens czy Rafael. Wieczorem powrót pociągiem na kolację i nocleg w Montecatini Terme.

16.05
czwartek

Czas wolny do dyspozycji uczestników
Odpoczynek, korzystanie z obiektów uzdrowiska, możliwość wyjazdu pociągiem do sąsiedniej miejscowości - Pistoia, znanej z licznych kościołów, w tym katedry św. Zenona i wielu dobrze zachowanych budowli z okresu średniowiecza. Kolacja i nocleg w Montecatini Terme.

17.05
piątek

Wycieczka autokarowa do Volterry i San Gimignano.
Wyjazd z hotelu o godz. 9.00, całodzienna wycieczka objazdowa dająca możliwość poznania krajobrazów toskańskich. Przyjazd do Volterry, zwiedzanie miasta: średniowieczne kamienice, nad którymi wznoszą się kilkunastometrowe wieże obronne, katedra di Santa Maria Assunta z XII wieku, budynek baptysterium oraz liczne pozostałości budowli starożytnych. Następnie przejazd do San Gimignano, miasteczka nazywanego średniowiecznym Manhattanem ze względu na górujące nad miastem smukłe wieże (dawniej było ich 72). Najstarsza część miasta zamknięta jest w pierścieniu grubych XIII-wiecznych murów obronnych, a w środku miasta romańska katedra z XII wieku. W drodze powrotnej postój w wybranej winnicy i degustacja toskańskiego wina. Kolacja i nocleg w Montecatini Terme.

18.05
sobota
Czas wolny do dyspozycji uczestników
Odpoczynek i spacery po Montecatini Terme. Korzystanie z atrakcji uzdrowiska. Obiadokolacja i nocleg.
19.05
niedziela

Wycieczka do Lukki i Viareggio.
Po śniadaniu wyjazd pociągiem do Lukki. Miasta, gdzie urodził się Giacomo Puccini. Przejście przez bramę w murach obronnych otaczających miasto. Spacer uliczkami miasta, zwiedzanie katedry św. Marcina. Następnie przejazd pociągiem do nadmorskiej miejscowości Viareggio. Przejście na plażę i kąpiel w Morzu Liguryjskim. Powrót pociągiem do Montecatini Terme na kolację i nocleg.

20.05
poniedziałek

Montecatini Terme - Piza - Gdańsk
Po śniadaniu transfer autokarowy z Montecatini Terme do Pizy na lotnisko. Odlot do Gdańska godz. 9.50 Przylot do Gdańska o godz. 12.10 i zakończenie imprezy.


Cena 3 400 PLN obejmuje:
- przelot samolotem Gdańsk - Piza - Gdańsk
- transfery autokarowe lotnisko - hotel - lotnisko
- noclegi w hotelu 4* w miejscowości Montecatini Terme
- śniadania i obiadokolacje,
- opiekę pilota BT Wojażer
- przewodnictwo na trasach wycieczek
- ubezpieczenie KL (200 000 złotych) i NNW (20 000 złotych)

Cena nie obejmuje:
- wycieczek do Florencji, Volterry, San Giminano, Lukki i Viareggio
Wstępna kalkulacja tych wycieczek ze wstępami, przejazdami pociągami i autokarem ok. 120 EUR

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2019