Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Polska - Warszawa
termin: 7 - 10.10.2019 r.
cena: 1 100 zł

7.10
poniedziałek

Gdańsk - Warszawa
Zbiórka uczestników wyjazdu na stanowisku nr 10 PKS-u Gdańsku o godz. 8.00. Przejazd do Warszawy. Zwiedzanie Biblioteki Uniwersyteckiej usytuowanej na terenie Powiśla. Biblioteka została umieszczona w nowoczesnym budynku, na dachu którego znajduje się jeden z największych w Europie ogrodów dachowych. Ogród ten (o powierzchni 1 ha) składa się z dwóch części (górnej i dolnej) połączonych strumieniem kaskadowo spływającej wody, jest miejscem odpoczynku dla studentów korzystających z biblioteki, miejscem spacerów i punktem widokowym. Następnie przejazd na Stadion Narodowy, wejście do obiektu i do kompleksu konferencyjnego będącego jego częścią, zwiedzanie loży VIP, trybuny medialnej, kaplicy wielowyznaniowej i zabytkowej kopuły. Przejazd do hotelu położonego w pobliżu centrum Warszawy. Zakwaterowanie grupy i obiadokolacja.
8.10
wtorek

Warszawa
Po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem - Stare Miasto: Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, wejście do Zamku Królewskiego, rezydencji polskich władców od XVII wieku, zwiedzanie Sal Sejmowych m.in. Sali Senatorskiej, w której uchwalono pierwszą konstytucję w Europie, Sal Królewskich, w których podziwiać można panoramy XVIII-wiecznej Warszawy namalowane przez Canaletta, Sali Rycerskiej z monumentalnymi obrazami Marcellego, Bacciarellego przedstawiającymi najważniejsze wydarzenia z historii Polski oraz Sali Balowej, ozdobionej największym w Polsce plafonem o tematyce mitologicznej. Następnie Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela - jedno z najważniejszych miejsc związanych z historią i kulturą Polski, Rynek Starego Miasta, Barbakan i mury miejskie; Krakowskie Przedmieście: Pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Namiestnikowski (siedziba prezydenta), Uniwersytet Warszawski, Kościół św. Krzyża, w którym wmurowane są urny z sercami Fryderyka Chopina i Władysława Reymonta; Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, Ogród Saski. Przejazd przez dzielnice Warszawy, spojrzenie na nowe osiedla, budowle i rozwiązania infrastrukturalne stolicy. Wieczorem, dla chętnych, wyjście do teatru na wybrany spektakl. Nocleg w Warszawie.

9.10
środa

Warszawa - Kampinoski Park Narodowy - Warszawa
Po śniadaniu wyjazd do Kampinoskiego Parku Narodowego. Park został utworzony w 1959 roku na rogatkach Warszawy między lewym brzegiem Wisły, a rzeką Bzurą - od 2000 roku jest wpisany na światową listę rezerwatów biosfery UNESCO. Najbardziej charakterystycznymi i kontrastującymi ze sobą elementami krajobrazu są obszary bagienne oraz wydmy powstałe w pradolinie Wisły. To najlepiej zachowany kompleks wydm śródlądowych w skali Europy. Na terenie parku znajdują się bardzo dobrze oznakowane szlaki turystyczne (360 km), szlak rowerowy (144 km) i szlaki konne. W programie pobytu w Kampinosie zwiedzanie urokliwego jesiennego lasu w centrum puszczy, spojrzenie na łąki bagienne z punktu widokowego, spacer ścieżką dydaktyczną w lesie sosnowym, odwiedzenie leśnego cmentarza wojennego z lat 1939-45, prezentacja budownictwa puszczańskiego (leśniczówki). Po południu powrót do Warszawy. Obiadokolacja, a następnie, dla chętnych, wyjście na spektakl teatralny. Nocleg w Warszawie .

10.10
czwartek

Warszawa - Gdańsk
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Belwederu, zwiedzanie Rezydencji Prezydenta Rzeczypospolitej. Zwiedzanie obejmuje wystawę poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudzkiemu, salę historii Orderu Virtuti Militari, kaplicę Belwederską oraz gabinet Marszałka Piłsudzkiego. Następnie spacer po Parku Łazienkowskim. W godzinach południowych wyjazd z Warszawy. Wieczorem przyjazd do Gdańska i zakończenie wycieczki.


Cena 1 100 PLN obejmuje:
- przejazd autokarem na całej trasie
- 3 noclegi w hotelu, w pokojach dwuosobowych
- śniadania i obiadokolacje
- przewodnictwo
- opiekę pilota
- ubezpieczenie NNW (20 000 złotych)

Cena nie obejmuje:
- wstępów do obiektów. Na ten cel należy przeznaczyć ok. 70 PLN.
- biletów na spektakle teatralne

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2019