Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Puszcza Białowieska i szlak nadbużański
termin: 18 - 22.05.2020 r.
cena: 1 350 zł

18.05
poniedziałek

Gdańsk - Białowieża
Zbiórka uczestników wyjazdu przy dworcu PKS w Gdańsku (stanowisko 10) o godz. 8.00. Przejazd przez Olsztynek, Szczytno, Myszyniec, Łomżę, Białystok, Hajnówkę do Białowieży. Po przyjeździe kolacja w hotelu i wieczorny spacer po puszczy. Nocleg w hotelu w Białowieży.
19.05
wtorek

Puszcza Białowieska
Całodzienne zwiedzanie Puszczy Białowieskiej, najstarszej w Europie i jedynej w Polsce prawdziwie dzikiej puszczy wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie rezerwatu żubrów i Muzeum Puszczy Białowieskiej. Nowoczesna ekspozycja multimedialna Muzeum stwarza możliwość zapoznania się z bogactwem fauny i flory występującej w puszczy, a także tradycyjnymi zajęciami mieszkańców, czyli bartnictwem i budownictwem. Spacer szlakiem starych dębów i przejście do tzw. miejsca mocy. We wsi Białowieża, która jest starą białoruską wsią z drewnianymi domami, a obecnie centrum turystycznym i ważnym ośrodkiem naukowym, zwiedzanie XIX-wiecznej cerkwi św. Mikołaja Cudotwórcy zbudowanej na planie krzyża greckiego. Czas wolny na kawę na terenie zabytkowej stacji kolejowej. Kolacja w hotelu, a wieczorem piknik w wybranym miejscu puszczy. Nocleg w Białowieży.

20.05
środa

Białowieża - Hajnówka - Przełom Bugu - Bubel Łukowiska
Poranny spacer po puszczy. Przejazd do Hajnówki, miasta powiatowego w województwie podlaskim, zwiedzanie nowoczesnej, dwupoziomowej cerkwi św. Trójcy, w której co roku odbywają się festiwale muzyki cerkiewnej. Przejazd przez wieś Kleszczele, w której zachowała się pounicka cerkiew z XIX wieku do Grabarki, stolicy polskiego prawosławia. Miejsce to jest celem prawosławnych pielgrzymek z Polski i zagranicy, stąd nazwa, która przylgnęła do Grabarki - "prawosławna Częstochowa". Zwiedzanie sanktuarium i Góry Krzyży. Następnie przejazd do miejscowości Serpelice i stamtąd rejs po Bugu umożliwiający poznanie walorów przyrodniczych i geograficznych tej rzeki. Przypłynięcie do miejscowości Mielnik i spacer po tej nadbużańskiej wsi. Przejazd do miejscowości Bubel Łukowiska na kolację i nocleg w hotelu.

21.05
czwartek

Bubel Łukowiska - Janów Podlaski - Neple - Kodeń - Bubel Łukowiska
Po śniadaniu przejazd do Janowa Podlaskiego, wsi słynącej z najbardziej znanej i najstarszej (działającej od 1817 roku) polskie stadniny koni, w której hodowane są konie półkrwi angloarabskiej i krwi arabskiej oraz corocznych aukcji przyciągających licznych hodowców i wystawców z kraju i zagranicy. Następnie przejazd do Pratulina, nadbużańskiej wsi, która jest symbolem męczeńskiej śmierci podlaskich unitów. W miejscowości Neple spacer na miejsce widokowe, z którego podziwiać można przełom Bugu. W Kostomłotach zwiedzanie jedynego w Polsce, neounickiego kościoła pod wezwaniem św. Nikity, a w pobliskim Kodniu sanktuarium maryjnego z cudownym obrazem Madonny Podlasia. Przejazd do Jabłecznej, zwiedzanie monastyru św. Onufrego z cennymi ikonami św. Onufrego i MB Jabłeczyńskiej. Powrót do miejscowości Bubel Łukowiska na kolację i nocleg.

22.05
piątek

Bubel Łukowiska - Biała Podlaska - Gdańsk
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Białej Podlaskiej. Spacer po mieście: rynek otoczony piętrowymi XIX-wiecznymi kamienicami, ławeczka Józefa Kraszewskiego - pisarza związanego z regionem bialskim, austeria radziwiłłowska czyli oryginalny kresowy zajazd z dawną stajnią i wozownią, kościół farny św. Anny ufundowany w końcu XVI wieku przez Michała Radziwiłła Sierotkę i okazała dwuwieżowa bazylika Narodzenia NMP będącą połączeniem stylów renesansowego i barokowego z elementami architektury cerkiewnej (dawniej kościół był siedzibą unickiego zakonu bazylianów). Zwiedzanie odbudowanego zespołu pałacowo-parkowego Radziwiłłów. Na szczególną uwagę zasługują umocnienia bastionowe zbudowane na planie pięcioramiennej gwiazdy z fosą i wałem. We muzealnej części pałacu znajduje się, największa w Polsce, kolekcja ikon rosyjskich. Wieczorem powrót do Gdańska i zakończenie wycieczki.


Cena 1 350 PLN obejmuje:
- przejazd autokarem na całej trasie
- dwa noclegi w Białowieży i dwa noclegi w miejscowości Bubel Łukowiska
- śniadania i obiadokolacje
- przewodnictwo
- ubezpieczenie NNW (25 000 zł)

Cena nie obejmuje:
- wstępów do zwiedzanych obiektów na ten cal należy przeznaczyć ok. 60 PLN

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


wersja do druku    strona główna | programy 2020